Пошук

Літо триває: ТОП - 5 місць, котрі варто відвідати в Обухові (карта)

Літо триває: ТОП - 5 місць, котрі варто відвідати в Обухові (карта)

Обухів – місто і місце, котре більшість мандрівників пролітає транзитом. Згідно із розповсюдженою точкою зору в Обухові немає на що дивитися.

Максимум, це район з її розтиражованими і дуже поверховими локаціями у Трипіллі і Витачеві. Причина у тому, що тамтешні гори мають одну перевагу над обухівськими – з них видно Дніпро, а відтак і селфі на їх фоні користуються обґрунтованим попитом.

Втім, проблема Обухова не у відсутності цікавих місць чи історій про них. Проблема Обухова у відсутності інформації про них, як для місцевих жителів, так і для гостей міста.

Причин для подібного більше, ніж достатньо. Разом з тим, головне завдання цього нарису не у пошуці причин або винних. Його мета – відкрити забрало на шоломі обухівської географії. За ним, ми впевнені, криється непізнана глибина її гір, лісів і озер – цих «очей» Обухова.

Долина, в котрій розташоване місто і її околиці до цих пір позначена печаткою місцевої природи. Відтак, саме вона здатна компенсувати відсутність архітектурних ансамблів або пронизливих міських легенд.

Обухів має кілька незадіяних на ниві навіть внутрішнього туризму, опцій. Йдеться про параметри, котрі здатні по новому відкрити вже знайому територію для місцевих і проторувати шлях до неї з інших міст. Києва, передусім.

Серед них маловідомі сторінки його археології і еко-стежки, ці портали до паралельного виміру, вхід до котрого ховається у місцевих байраках.

Звичайно, їх більше ніж 5. Але для початку варто згадати про ті, котрі є каркасом туризму "у" і "для" долини річки Кобрина, в котрій розташоване місто.

Гора Педина

Десь тут могло бути городище або фортеця
Десь тут могло бути городище або фортеця
 • Найвідоміша гора Обухова, місце, де можна молитися, пікнікувати і зустрічати сонце. З неї відкривається вид на стару частину міста і смарагдове озеро в чаші глиняного кар’єру обіруч. Десь тут могло бути городище або фортеця; зафіксований на ще литовських картах Поперечний вал і, власне кажучи, так зване «серце дракона» - хартленд, енергетичне осердя долини. Нещодавно горі надали статус ландшафтного заказника і це добре, позаяк може зіпсувати апетити ласих до дармової землі нечестивців.
Переглянути цей допис в Instagram

Перший хрест на цій Горі був знищений у 1936 році. Згодом, у 1972 на ній розкопали кілька поховань: 1 доросле і 2 дитячих. Ще пізніше, у 1991 році рухівці насипали курган і поставили нового Хреста. В 90-x до нього прибили кілька променів і перетворили на величезну свастику. Він так і не став культовим, хоча, подейкують, до цієї місцини певний час приглядаються тіні у синіх каптурах. Час від часу приносять дари і розкривають над долиною Обуха крила утесете. А все тому, що святе місце по-справжньому пустим ніколи не буває. Воно звикло чекати, у нього на це є вічність. Як у тих geniusloki, котрі жили на вершині Гори до приходу людей і житимуть після них. Тих, до кого приходять тіні у синіх каптурах. #geniusloki, #urbanshamanism, #sacredgeography, #sacredsite, #magicmountian, #innerobukhiv, #innerukraine,

Допис, поширений Kyiv Gnosis (@genialoci)

Озеро «Фейхоа» (воно ж "Глинянка", "Зелене озеро", прим. авт.)

Озеро «Фейхоа», останнім часом також відоме як «Глинянка», дуже рідко – «Зелене озеро»
Озеро «Фейхоа», останнім часом також відоме як «Глинянка», дуже рідко – «Зелене озеро»
 • Під північно-східною частиною гори і значною мірою на її місці розташований досі діючий котлован, місцями заповнений водою смарагдового кольору. Це озеро «Фейхоа», останнім часом також відоме як «Глинянка», дуже рідко – «Зелене озеро».
 • Не зважаючи на активний статус робіт у кар’єрі Фейхоа залишається чи не найбільш відвідуваною рекреаційною точкою в самому середмісті Обухова. Відроги котловану і колір, котрий надає воді глина приваблюють любителів стильних селфі; бажаючих оздоровитися у настояній на глині практично «живій» воді ну і тих, хто на карантині потрохи відкриває для себе «інший», «внутрішній» Обухів.
 • Педина і Фейхоа це взаємодоповнюючі один одного частини цілого. Рекреаційно теж.
Педина і Фейхоа це взаємодоповнюючі один одного частини цілого
Фейхоа залишається чи не найбільш відвідуваною рекреаційною точкою в самому середмісті Обухова

«Обухівські Карпати»

Своєю назвою, подейкують, воно завдячує дослідній станції часів Радянського Союзу
Своєю назвою, подейкують, воно завдячує дослідній станції часів Радянського Союзу
 • За дві зупинки або 10 хвилин пішого ходу від гори і озера знаходиться приховане від людських очей, дуже камерне і надзвичайно атмосферне урочище під назвою «Обухівські Карпати». Своєю назвою, подейкують, воно завдячує дослідній станції часів Радянського Союзу у спадок від котрих Обухову залишилася місцина - позначена нехарактерними для цієї місцевості хвойними породами.
 • На її схилах можна помедитувати наодинці або провести дитячий табір.
 • Десь тут могло знаходитися старе єврейське кладовище, а входи до урочища охороняють дві відносно нові християнські церкви: УГКЦ і УПЦ.
Переглянути цей допис в Instagram

Це урочище називається "Обухівські Карпати" не просто так. Вузьке, засажене в 70-х непритаманними для місцевості модринами межигір'я - достоту кастанедівська "ущелина духів", з котрої, як відомо, "назад дороги немає". "Обухівські Карпати" - затиснутий між пагорбами відтинок частково забудованої гаражами не так долини, скільки проходу до її магістральної, кобринської, частини. Разом з тим, ландшафт урочища дуже характерний і напрочуд атмосферний. Такі називають магічними, а їх роль у фен-шуї міста визначають в геомантичних термінах "замок" або "двері". До них, в свою чергу є "ключі", підібрати котрі здатні лише посвячені у певні типи просторових практик. Іншими словами, йдеться про "активацію через ініціацію" або навпаки. Послідовність значення не має. В цьому місці ціниться лише товщина місячного променю, на котрому місцеві Непрості сушать зібрані під час останнього затемнення, мандрагори. #geniusloci, #sacredgeography, #magicgeography, #urbanshamanism, #sacredplace, #sacredsite, #sacredmountian, #magicmountian, #sacredforest, #sacredtree, #magicforest, #magictree, #magicplant, #innerobukhiv, #innerkyiv, #innerukraine,

Допис, поширений Kyiv Gnosis (@genialoci)

Гора «Мар’їна гірка»

З нього відкривається вид на село Нещерів і його стародавній Спасо-Преображенський монастир
З нього відкривається вид на село Нещерів і його стародавній Спасо-Преображенський монастир
 • Подібний до Педини мисоподібний виступ на північно-східній окраїні Обухова. З нього відкривається вид на село Нещерів і його стародавній Спасо-Преображенський монастир.
 • Крім них, з гори видно Київ і Трипілля, неподалік знаходиться Нещерівське лісове озеро, а сама круча містить сліди зарубинецького городища, а можливо і могильника з капищем. Їх масштаби не менші за аналогічний на Дівич-горі у Трипіллі, втім, подейкують, що вся придатна для археологічних пошуків територія гори вже приватизована.
Переглянути цей допис в Instagram

Мар'їна гірка - гострий, мов лезо стилета пагорб між можливим літописним урочищем Тернки і поймою Стугни. За однією з версій її назва походить від язичницької Мари. За іншою - від християнської Марії. На ній (чи в околицях) було зарубинецьке городище (і можливо, святилище). З неї проглядається другий кінець входу до Обухівської долини - Козарів шпиль. Також видно Ходосівське городище, Лису гору на Видубичах і Дівич-гору у Трипіллі. Всі вони, так чи інакше, пов'язані зарубинецькими хуторами-городищами ІІІ ст. н.е, котрі знаходилися на відстані "видимості диму". Хрест на горі, за словами монахів з древнього Спасо-Преображенського монастиря напроти гори - артефакт фільму про віру, котрий знімали відносно нещодавно. Згідно з альтернативною точкою зору це вже третя чи четверта спроба "приборкати" гору з боку насельників обителі. Щоразу, як і на Лисій горі, невдала. Рано чи пізно хрест згорає, і спроби застовбити територію за собою зазнають поразки. На горі задушливо пахне бджолами і степом. Її форма - безумовний теменос, ієрофанія котрого чітко не ідентифікується. Потрібні ретельніші дослідження для того, щоб зрозуміти, хто ж саме зараз живе на Горі. ⠀⠀... Maryina Gorka is a hill sharp as a stiletto blade, which lyes between the described in chronicles tract of Ternky and the floodplain of Stugna. According to one version, its name comes from the pagan Mary. On the other - from the Christian Mary. According to an alternative point of view, this is the third or fourth attempt by the inhabitants of the monastery to "tame" the mountain. Every time, as on Bald Mountain, it failed. Sooner or later, the cross burns down, and attempts to claim the territory behind it fail. The mountain smells stifling of bees and steppe. Its form is an unconditional temenos, the hierophany of which is not clearly identified. More careful research is needed to understand who is currently living on the Mountain. ⠀⠀... #geniusloci, #sacredgeography, #magicgeography, #urbanshamanism, #sacredplace, #sacredsite, #sacredmountian, #magicmountian, #innerobukhiv, #innerkyiv, #innerukraine,

Допис, поширений Kyiv Gnosis (@genialoci)

Гора «Козарів шпиль»

Саме в її околицях міг мешкати легендарний засновник міста Обух.
Саме в її околицях міг мешкати легендарний засновник міста Обух.
 • З боку плато розрізаного входом до долини р. Кобрина, майже дзеркально по відношенню до Мар’їної гірки і напроти неї знаходиться ще одна гора з не до кінця розвіданим ще одним зарубинецьким городищем (могильником, капищем тощо).
 • З неї видно бані греко-католицької церкви і уривки умовно нової частини Обухова. Втім, на думку частини дослідників саме в її околицях міг мешкати легендарний засновник міста Обух.
 • Сама територія позначена чисельними археологічними маркерами. Крім зарубинецького городища можна говорити про знищений відтинок Зміїного валу, черняхівські могильники і городище часів Київської Русі.
 • На одній зі Шпилем лінії розташовані характерні для цієї місцевості і зафіксовані ще на картах 19 століття урочища «Остапова долина», «Княжі сади», «Вовча балка», пізніша «Розрита могила». Всі вони розташовані вздовж древнього Трипільського тракту.

В Обухові є що дитивитися, кому показувати і куди йти. Ці ТОП-5 - лише початок. Далі буде - більше, пізніше, інше.

Більше про Ігри Сили і їх Гравців.

Читайте також: