Пошук

Майбутнє обухівської "картонажки" під загрозою: картон можна робити із листя (відео)

Майбутнє обухівської "картонажки" під загрозою: картон можна робити із листя (відео)

В Житомирі (не на Київському картонно-паперовому заводі) виготовили пробну партію паперу за технологією українського студента Валентина Фречки.

Останній виграв гран-прі конкурсу винахідників у США. Від винаходу то отримання першої промислової партії пройшло два роки, повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на ТСН.

Зробити пробну промислову партію паперу з опалого листя погодилися лише у Житомирі, де на місцевому підприємстві виготовили упаковки для яблук, яєць, трубочки та кришки. Відтепер Валентин Фречка проводить на виробництві увесь вільний від занять час.

Подрібнене й очищене листя варять у гігантських чанах, після чого отримана маса на конвеєрі втрачає вологу, розтягується і стає або гладким папером, або набуває потрібної форми в сусідньому цеху, де з неї роблять екологічне пакування для продуктів. У процесі виробництва сировина розігрівається лише до 40 градусів, тож жодна шкідлива речовина не виділяється в повітря.

За словами Валентина, насправді папір – не ключова особливість винаходу. Головне – напівфабрикат целюлози, з якої виготовляють картон, пакувальний матеріал або литу тару.

Отже на комбінаті було прийнято рішення: використовувати целюлозу з опалого листя у якості добавки. Тобто

  • 25% – картон,
  • а 75% – листя.

За попередніми підрахунками, завдяки запасу листя, зібраному за один сезон у самій лише Житомирській області, можна отримати річний запас картону для всієї країни.

Довідково:

Валентин Фречка – винахідник із Закарпаття, який ще у 2018 році отримав золоту медаль на Genius Olympiad у Нью-Йорку за свій проєкт Recycle Of Fallen Leaves. Хлопець стверджує, що, виробляючи папір за його технологією, протягом лише одного року можна скоротити вирубування лісів на 18% в усьому світі, обробляючи хоча б 600 кг листя на день.

З паперу, який виготовляє винахідник, можна робити склянки, тарілки, пакети, сумки, тубуси для ручок, принтерний, крафтовий, дизайнерський, пакувальний папір, а також багато інших продуктів, які наразі виготовляють із пластику.

Читайте також:
Читайте також: