Пошук

Мер Обухова пообіцяв громаді шкільний громадський бюджет

Мер Обухова пообіцяв громаді шкільний громадський бюджет

Міський голова Обухова Олександр Левченко пообіцяв запровадження в наступному році окремого від загального, "шкільного" громадського бюджету.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, передають Хроніки Обухова.

- Нещодавно закінчилося голосування щодо проектів, які подавалися ініціативними мешканцями нашої громади для покращення нашого міста в рамках Конкурсу проектів громадського бюджету 2019/2020 року. Вже четвертий рік у нас функціонує ця необхідна та корисна місцева ініціатива, яка формується з коштів місцевого бюджету і надає чудову можливість кожному взяти участь у покращенні життя громади та запропонувати свій проект, - розровів він.

Громадський бюджет на території тепер вже Обухівської міської ОТГ – це частина міського бюджету, форма прямого волевиявлення жителів міста Обухова, сіл Таценки, Ленди, Нещерів. Загальний обсяг громадського бюджету на поточний та наступні бюджетні роки складає 1,5 млн. грн., але в залежності від дохідної частини міського бюджету може коригуватися.

У 2019 році у голосуванні брали участь 10 проектів, за які сумарно проголосували 1395 жителів громади, що на 56% більше ніж минулого року, коли активність була дещо нижчою – 894 голоси за всі проекти при голосуванні.

Переможцем у розділі «Великих» проектів (бюджет до 900 тис.грн.) став проект «Міський Центр програмування та робототехніки «ОбухБотс» на базі Академічного Ліцею №1 ім. А. Малишка», поданий Олександром Устименком. Проект передбачає закупівлю обладнання для навчання учнів програмуванню та робототехніці, створення простору для спілкування талановитих учнів, які мріють про майбутні інженерні та ІТ професії.

У розділі «Малих» проектів (бюджет до 600 тис.грн.) переможцем став проект «Встановлення дитячого ігрового комплексу на мікрорайоні Яблуневий», поданий Мариною Семененко.

Сьогодні в міській раді відбулося відкрите засідання Комісії конкурсу проектів Громадського бюджету, на якому було підведено підсумки голосування та оголошено переможців. Далі рішення про проекти переможців передається на затвердження виконавчому комітету міської ради. Проекти, згідно умов Конкурсу, мають бути реалізовані у наступному, 2020 році.

- Громадський бюджет, як інструмент, має свої великі можливості та простір для розвитку. Тому, за моєю ініціативою ми плануємо в наступному році запустити окремий шкільний громадський бюджет, як чудову можливість для школярів брати участь в написанні власних проектів, агітації за них, та реалізації своїх ідей. Доручаю Управлінню економіки, відділу муніципальних ініціатив та інвестицій, управлінню освіти, разом з представниками батьківської спільноти та громадськими активістами обговорити та запропонувати Положення для шкільного громадського бюджету, - додав він.

Читайте також: