Пошук

Мера Українки звинуватили у спробі вкрасти землі Трипільської ТЕЦ

Мера Українки звинуватили у спробі вкрасти землі Трипільської ТЕЦ

Користуючись проблемою із постачанням вугілля до України, спекулянти намагаються забрати землі найбільшого постачальника електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області – Трипільської ТЕС. Серед імовірно зацікавлених осіб – керівництво "Центренерго" та мер Українки.

Про це повідомило видання "СтопКор", посилаючись на інформацію власних джерел і документи, які опинились у розпорядженні редакції, передають Хроніки Обухова з посиланням на Обозреватель.

Зокрема, зазначається, що низку земельних ділянок, призначених для зберігання вугілля, хочуть передати такому собі Семену Коширенкову. До злочинної змови можуть бути причетними й місцеві чиновники.

Трипільська ТЕС розташована в місті Українка Обухівського району Київської області. Вона входить до складу державного підприємства "Центренерго". Йдеться про можливу передачу майже 2 га земель із подальшим перетворенням їх на точки перевалки піску.


Згідно з виданням до ймовірно зацікавлених осіб входять:

  • ФОП Семен Коширенков;
  • міський голова міста Українка Олександр Туренко;
  • представниця Трипільської ТЕС, начальниця відділу майнових цінностей, депутатка Української міської ради Обухівського району Київської області Тетяна Ягодзинська;
  • представник ПАТ "Центренерго", начальник служби безпеки ПАТ "Центренерго" Володимир Рейман;
  • ексголова Обухівської райради, депутатка міської ради, відома як "пісочна королева" Лариса Ільєнко.

Діючи в злочинній змові, ці люди мають на меті привласнення земель ПАТ "Центренерго", а також територій, що перебувають у комунальній власності Української ОТГ, – повідомляє "СтопКору" джерело.

За його даними, Семен Коширенков володіє низкою самовільних забудов. Це і об’єкти нерухомості, і гідротехнічна споруда, і частина підпірної стінки. Належать вони пану Семену на праві приватної власності. А оскільки всі ці споруди стоять на земельних ділянках, то Коширенков збирається оформити їх на себе. Така спроба вже відбувалася з орендою земельної ділянки з кадастровим № 3223151000:01:022:0006 площею 0,138 га в місті Українка.

У зв’язку з тим було відкрито низку кримінальних проваджень, зокрема за ст. 197-1 Кримінального кодексу України "Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво" стосовно Коширенкова.

Ще одна фігурантка кримінальних справ – Катерина Проценко. Жінка обіймає посаду секретаря Української міської ради. Щодо неї було відкрите провадження за статтею 364 "Зловживання владою або службовим становищем". Відомо, що вона за угодою про резервування самовільно незаконно передала в користування Коширенкову певну частину земельної ділянки, де він незаконно видобуває пісок та займається переробленням щебеню. Робиться це без будь-яких документів на землю і таке виробництво. Тобто фактично за посібництва Проценко Коширенков здійснює нелегальний видобуток піску. Ймовірно, саме цей пісок він збирається складати на "віджатих" землях Трипільської ТЕС.

Ще один помічник у брудних піщаних справах – міський голова Українки Олександр Туренко. Посадовець, користуючись службовим становищем, у можливій змові з Коширенковим та Проценко, намагається узаконити нелегальні будівлі Коширенкова, його незаконний бізнес і вкрасти землі у громади Української ОТГ.

Спільники Коширенков, Туренко, представники Трипільської ТЕС можуть хотіти в результаті інвентаризації земель і наявної межі між землями комунальної власності та ПАТ "Центренерго" об’єднати та передати Коширенкову земельні ділянки, на яких, можливо, він розмістив свої самовільні забудови.

Схема вже спрацювала з однією з цих земельних ділянок. Зокрема, 23 листопада 2021 року на публічній кадастровій карті без будь-яких правових підстав з’явилася поруч ще одна оформлена на Коширенкова земельна ділянка з кадастровим № 3223151000:01:022:0007 площею 0,0768 га.

Сам мер Українки Олександр Туренко в коментарі "СтопКору" каже: у разі наявності майна на ділянці є абсолютно законним власникові майна вимагати в держави землю. І навіть якщо щодо власника тривають суди внаслідок відкритих кримінальних проваджень, то користуватися набутою землею він може спокійно аж до винесення остаточного вироку. Він також фактично підтверджує схему Коширенкова та Ко з інвентаризацією.

Ділянка під номером 3223151000:01:022:0007 була сформована в процесі інвентаризації. Якщо на ділянці є якесь майно, то держава зобов’язана забезпечити власника майна земельною ділянкою. Водночас Нацполіція зобов’язана завжди порушувати кримінальну справу. Це робиться швидко. Визначення законності чи незаконності – винятково рішенням суду. То дочекаймося рішення у кримінальній справі й тоді дізнаємося: законно чи незаконно, – сказав він.


Туренко має на увазі, що Коширенков може вільно користуватися ділянкою. Аж допоки суд офіційно визнає або не визнає його злочинцем. Примітно, що суд може тривати як рік, так і три. А за цей час землі державної власності перебуватимуть у користуванні приватної особи.

При цьому сам Туренко відкрито обіцяє журналістам: землі Коширенкову не відійдуть.

Землі не можуть відійти йому. Якщо Трипільська ТЕС відмовиться від якоїсь ділянки, то, найімовірніше, там буде КП, яке приноситиме прибуток у громаду, – сказав він.

У цей четвер депутати міської ради мають голосувати за надання дозволу на виготовлення документації щодо поділу та об’єднання земельних ділянок ТЕС під номерами 3223151000:01:022:0007 та 3223151000:01:033:0011. Тож чи вдасться зацікавленим особам розформувати та об’єднати ділянки та чи перепаде щось уже законно піщаному нелегалу Коширенкову – покажуть результати сесії, після якої можна буде оцінити чесніть керівника Українки Туренка, зауважили у виданні.


Довідково:

  • Трипільська ТЕС — найпотужніша електростанція на Київщині.
  • Київська область належить до енергонасичених районів. На її території розміщені енергогенерувальні підприємства загальною потужністю 3200 МВт, з яких встановлена потужність Трипільської ТЕС становить близько 57%. Відтак енергогенерувальне підприємство є найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області.
Читайте також: