Пошук

Мешканців Обухова попередили про відповідальність за спалювання трави та сміття

Мешканців Обухова попередили про відповідальність за спалювання трави та сміття

Господарі будинків приватного сектору влаштовують димову пастку, яка охоплює усе місто. Найбільша активність скарг від мешканців, які просто потерпають від їдкого диму, приходить на вечірній час. Дим наповнює все навкруг, проникає у домівки навіть крізь зачинені вікна і двері.

Про це повідомляє "Обухівська Варта", передають Хроніки Обухова.

- Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з такими негативними явищами. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання сміття. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена також статтею 77 Адміністративного кодексу України, - йдеться у повідомленні.

За порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 1360 грн., на суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 грн. до 1700 грн.

Крім того, спалювання бур’янів та іншого сміття порушує розділ 7 Правил благоустрою населених пунктів Обухівської міської ради та тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 340 грн. до 1700 грн.

- У нашому місті здійснює діяльність комунальне підприємство «Обухівська міська варта», до функціональних обов’язків якого входить контроль за дотриманням громадського порядку та виконанням Правил благоустрою. У разі виявлення порушень просимо повідомляти за телефонами: (04572) 5-04-05, 069-180-84-62, - зауважили у Варті.

- Яке ж вирішення проблеми спалювання бур’янів, трави? Їх можна вивозити на звалища, як побутові відходи, а можна компостувати, щоб потім використати, як добриво для дерев чи кущів. Альтернатива – підприємство ПП "Обухівміськвторресурси", що забирає рослинні рештки (упаковані в мішки) разом із побутовим сміттям.Тож закликаємо усіх жителів міста берегти своє здоров'я, дбати про чистоту довкілля, бути відповідальними, свідомими та не допускати випадків спалювання бур’янів і побутових відходів! - додали у Варті.

Читайте також: