Пошук

На Трипільській ТЕС катастрофічно малі запаси вугілля

На Трипільській ТЕС катастрофічно малі запаси вугілля

Чи витримає енергетичну круговерть українська енергосистема, якими можуть бути найгірші варіанти та чого чекати взимку?

Про це дізнавався журналіст "5 каналу" Сергій Барбу для програми "Час за Гринвічем", передають Хроніки Обухова.

Трипільська теплова станція. Один із найбільших виробників світла в Україні. І вже взимку вони ризикують залишитися без світла. На Трипільській ТЕС катастрофічно малі запаси вугілля. Схожа ситуація на всіх теплових станціях. Вони не готові до зими. Виробляти світло не буде з чого, йдеться у програмі.

На Трипільській ТЕС катастрофічно малі запаси вугілля
На Трипільській ТЕС катастрофічно малі запаси вугілля

На цей опалювальний сезон Україні потрібно майже 3 мільйони тонн вугілля. Натомість на складах зараз учетверо менше.

Блоки теплових станцій уже зупиняються один за одним.

"Якщо говорити про електричну енергію, то її точно не вистачить. Ну ніяк! Тому тут варіанти тільки з віяловими відключеннями. Вже почали говорити відверто про імпорт", – сказала координаторка житлово-комунальних програм мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко.

Якщо електрики не вистачить, то Україна ризикує зануритись у темряву. Віялові відключення можуть стати реальністю цієї зими. То що, назад у 90-ті?

Тоді через дефіцит електрики країна жила за розкладом. Світло отримували за годинами. Цей період добре пам'ятає пані Тетяна. Нині вона директорка луцького ліцею, а тоді – мати дошкільняти.

Спати о 17 годині якось не комільфо було лягати. Я застала той час, коли моїй дитині було 3-4 роки. Ми читали їй казки при ліхтарях. Проблеми зі свічками і ліхтариками у магазинах теж були. Але цей час овіяний якоюсь певною романтикою, бо ми були молоді. І він якось так швидко минув і ми почали жити нормально", – розповіла директорка ліцею Тетяна Копчак.

Критичний період для енергетики Україна пережила на початку російської окупації на сході та у Криму. 2014 рік, державі бракує електроенергії. Віялові відключення повернулися.

"Буває двічі, буває тричі на день. Як коли, тут немає часу якогось одного", – зазначила мешканка Борисполя Ірина.

І от знову Україна за крок до світла за розкладом.

Читайте також: