Нетипове поєднання: у Переяславській церкві знаходиться музей космосу

Нетипове поєднання: у Переяславській церкві знаходиться музей космосу
17:00 25.04.2023
Нетипове поєднання: у Переяславській церкві знаходиться музей космосу
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

У Київській області працює нетиповий музей космосу. І найнезвичнішою деталю тут є не експонати, а розміщення музею - він розмістився у приміщенні церкви.

Про це повідомляють “Хроніки Обухова” з посиланням на "Телеграф".

Музей розміщено у приміщені старої дерев'яної церкви у Переяславі. Через специфіку обраної будівлі музей має назву Музей космосу імені Святої Параскеви П'ятниці.

Старовинна дерев’яна церква святої Параскеви П'ятниці всередині замість вівтаря має космічний модуль. На стінах висять постери з космонавтом Юрієм Гагаріним, а зі стелі звисає його тренувальний парашут, - сказано в повідомленні.

Сама церква побудована у 1891 році в селі В'юнище Переяславського повіту. Там будівля простояла 80 років, аж до початку будівницва Канівського водосховища. Тому на початку 70-х було прийнято рішення перенести церкву на іншу ділянку.

Проте радянська влада негативно ставилась до релігії і вирішила розмістити в архітектурному приміщенні музей. Рішення про створення музею космосу обумовлено бажанням популярисувати радянську астронавтику. Хоча, варто зазначити, що "космічний ажіотаж" і без того зберігався після першого польоту Юрія Гагаріна у відкритий космос.

Фото: "Телеграф"
Фото: "Телеграф"

Загалом, експозиція музею складається з понад 450 експонатів.

Центральне місце в ній займає перший в Україні маятник Фуко, також є макети першого штучного супут­ника Землі, автоматичного апарата "Луноход-1", орбітального відсіку космічного корабля "Союз", ракетного двигуна РД-219, стартового майданчика космод­рому "Байконур", супутники, при­значені для вивчення космічного просто­ру, декілька типів скафандрів, крісло-ложемент, особисті речі космо­навтів, - додають журналісти.

Також у музеї розміщено обладнан­ня, яке використовувалось для підтримки зв'язку з космонавтами та проведення досліджень у космосі. А під склом можна розгледіти тюбики з їжею: борщем, сосисками, м'ясними консервами та кавою.