Пошук

Нові неокульти старого Витачева

Нові неокульти старого Витачева

Каплиця на г. Городище (Княжий Шпиль, Могила) у Витачеві - найвідоміша туристична локація Обухівщини.

Збудована ніби-то за участі космокомуніста Бердника і за малюнком Шевченка вона має кілька з першого погляду непомітних реквізитів.

ЕКУМЕНІЗМ.

  • Він був притаманний бородатому провіднику Української Духовної республіки, відтак, каплиця позиціонується як місце, де можна молитися ВСІМ. Ймовірно, тому ще нещодавно поруч з іконами тут висіли язичницькі календарі.

ЖИВИЙ КУЛЬТ.

  • Судячи з кількості різноманітних іконок їх використовують як підношення, що, в свою чергу свідчить про живий культ каплиці, чия роль лише візуально грішить декоративністю.

СМІТТЯ.

  • Це реквізит, котрий свідчить про затребуваність локації з боку приїзджих туристів і нігілізм місцевих жителів. Це застереження, котре підштовхує до простого рішення: знайшов МІСЦЕ - працюй з ним (шукай КЛЮЧ) - не води сюди любителів селфі, пластику і пікніків.

ПО СУТІ:

  • Каплиця на горі з різними іменами - типовий неокульт, що утвердився в своїх правах за останні два десятиліття.
  • Ще гірша ситуація з горою Красуха напроти. Власне, проблема загальна - останні роки все більше надзаплавних мисів і круч Витачева набувають статуса "курганів", котрими, безумовно, не є.
  • За цим погано просмаженим нью-ейджем ховається справжня історія цього давньоруського фортпосту-факторії-фронтиру: вали Новгорода-Святополчого і один з найстаріших некрополів на Красухі.
  • Вони - історична реальність, а "кургани", Германаріх, НЛО - щільно притиснутий до недолугої видумки дещо щизотерічний неокульт родом із "нульових". Молодий, як і його адепти.

Більше про Ігри Сили і їх Гравців.

Каплиця позиціонується як місце, де можна молитися ВСІМ
Каплиця на горі з різними іменами - типовий неокульт, що утвердився в своїх правах за останні два десятиліття
Збудована ніби-то за участі космокомуніста Бердника і за малюнком Шевченка вона має кілька з першого погляду непомітних реквізитів
Останні роки все більше надзаплавних мисів і круч Витачева набувають статуса курганів, котрими, безумовно, не є
Читайте також: