Пошук

Обухів без бойових колісниць і "аріїв-аграріїв"

Обухів без бойових колісниць і "аріїв-аграріїв"

Певний час "Локальна історія" здавалася мені надміру галицькоцентричною, таким собі історичним спадком легендарного часопису "Ї". Втім, я уважно слухаю все, що виходить на ютубі видання і періодично думаю подарувати якійсь обухівській школі підписку на журнал.

Цього разу було про бронзу, період, котрий у моїй системі координат слабо позначений (не тотожно малоприсутній) на теренах Обухівського хіатусу і в моїй голові.

"Бронзи" багато по селам довкола долини цивілізації Кобрини , втім, в самому Обухові я би виділив штири відомі мені кластери:

  • БІЛОГРУДІВСЬКІ залишки в урочищі Підгородище (входить до числа неіндентифікованих локусів, не знаю де він).
  • Можливо, Плоска, Куликова, Могилянська, Кип’ячівська могили, ці топонімічні маркери 19 ст, мають відношення до ЯМНИКІВ-КАТАКОМБНИКІВ, але це так, навіть не припущення, так, покурили поруч).
  • ТШИНЕЦЬКІ залишки в районі г. Педина.
  • Якась "бронза", здається, присутня в нижніх шарах в районі г. Козарів шпиль - ур. Панське (Княжі сади).

Що стосується відео, я вичленив три моменти.

  1. "ТЕОРІЯ ХАРИЗМАТИЧНИХ КЛАНІВ", ця українська відповідь пасіонаріям Гумільова. Надзвичайно цікавий феномен, втім, у мене знайомство з нею викликало якийсь фентезійний зуд і аналогії з "ковенами" у Єшкілєва.
  2. ІРОНІЧНА СЕНТЕНЦІЯ НА ТЕМУ "НАШОСТІ" ТРИПІЛЬЦІВ, котрі, за словами Отрощенка, якщо вже бути максимально усміхненим - вигнали властиво "наших" пацанів на лівий берег Дніпра в результаті своєї довгої подорожі з Балкан і колонізації Правобережжя.
  3. Третя, зауважена мною позиція тов. історика цілком придатна для Обухова, оскільки тут адептів версії українського етногенезу в спрощеному форматі "ТРИПІЛЬЦІ-СКІФИ-СЛОВ'ЯНИ-УКРАЇНЦІ" і прочі "арії-аграрії" теж вистачає. Я просто не думав, що вона така розповсюджена. Виявляється, в історії як в обухівському фейсбуці - чим примітивніша картинка і менше слів у пості тим швидше його лайкнуть.

Чому в Обухові не знайдено цих самих колісниць і тому подібних ознак авангарду аріїв-аграріїв? (шутка). Все просто, тому що Обухів сам по собі є метафізичною колісницею на дорозі європейської цивілізації! (жарт). А хто не згоден, той, безумовно невіглас і українофоб (злий жарт).

ПС. А якщо серйозно, кому цікаво, читайте КОНЦЕПЦІЯ ХАРИЗМАТИЧНИХ КЛАНІВ О. ПРІЦАКА: ПРОБЛЕМА ВИТОКІВ (http://surl.li/bgdqp).

Читайте також: