Пошук

Обухів чи не Обухів? От у чому питання

Обухів чи не Обухів? От у чому питання

Завдяки наводці Alexander Gerzhan познайомився з підбіркою світлин by Ievgen Dmy.

Фоточки, котрі, як я розумію, зараз фізично знаходяться на Території Зла, можуть стосуватися властиво Південної Київщини.

Деякі з них просто фантастичні і дуже нагадують питомо обухівські пейзажі.

Пагорби, гончарі, шовківництво і млини - маркери Обухівщини сторічної давнини. Втім, для чистоти експерименту відзначу, що, попри моє бажання натягнути сову на глобус (Обухів на фото) подібні пейзажі характерні для Київського плато, в цілому. А відтак і на світлинах може бути все, що завгодно, від Києва до Букрина і Трахтемирова.

Єдине, що так чи інакше вдалося атрибутувати це світлину, на котрій зображена вже зруйнована Веденська церква у Трипіллі. Дві інші фоти згідно з Максим Квітницький та Костянтин Мадзяновський не вона.

Відтак, станом йдеться про спроби атрибуції світлин, з архівом котрих ви можете ознайомитися за посиланням http://surl.li/clbkj

Ситуація з церквою більш-менш зрозуміла (що не виключає ймовірності того, що дві інші фоти стосуються 2 інших також трипільських церков. Але, доказів цього немає).

Подивитися на горшки я попросив Олекса Правдич, а вишивку - Ольга Стахів.

Безумовно, правильна атрибуція це завжди важко. Без домислів, фантазій і міфологізування. Втім, і безумно цікава. Адже атрибуція це головний інструмент дослідника. Принаймні, один з них.

Насамкінець додаю ті фоти, що підписані як обухівські, а відтак і визначені в своєму територіальному статусі.

  • Весілля в селі Трипілля.1920-ті рр. Фотографія із сімейного архіву Миколи Максимовича Терпила.
  • Оксана Луківна Івженко з дочкою Вірою. Село Нещерів 1939 р.
  • Київщина, с. Підгірці 1940 р. (Обухівський р-н.)
  • Наречена та сваха в весільному вбранні. Київщина, Трипілля.
Читайте також: