Пошук

Обухів і фен-шуй його хіатусу

Обухів і фен-шуй його хіатусу

Я дууууже довго не міг зрозуміти з якого боку підійти до картографування ОБУХІВСЬКОГО ХІАТУСУ (hiatus - "щілина", "промежина").

Найбільш релевантним мені здавався поділ на ХРОНОЛОГІЧНІ ПЕРІОДИ: від палеоліту до другої половини 20 ст. Ну і Google maps дозволяє створювати 10 чи шо шарів. Якраз попадав в цю кількість +-.

Втім, цей підхід був схожим на кубік Рубіка і хибував на постійну амбівалентність.

До прикладу, беремо найперше, що приходить в голову - УРОЧИЩЕ ГОЩІВ біля Обухова. До чого його клеїти, до

  1. гідроудару палео-Дніпра 13 тисяч років тому?
  2. До археоології мезолітичної таценківської культури?
  3. До функціонування величезного болота від Києва до Трипілля до 1905 року? (спорудження дамби на півд. околицях столиці)
  4. До, ймовірно, пізносередньовічного (Київ. Русь) походження назви топоніма?

І таких прикладів було більше ніж досить. Здебільшого проблема полягала у тому, що археологія і час виникнення топоніму не співпадали, а відтак коректно їх звести на простій лінійній карті у мене не ставало кебети.

Відтак, згодом (вчора) було прийняте досить сумнівне рішення відхилитися від НАУКОВОЇ лінії і розбити структуру долини Кобрини згідно почасти з ГЕОЛОГІЄЮ, але більше китайською хтонічною МЕТАФІЗИКОЮ, відомою як "фен-шуй". В даному конкретному випадку - "ФЕН-ШУЙ ГІР".

Так на карті Обухова з'явилися всі ці "фенікси", "тигри", "дракони", "черепахи" і тому подібні "союзи Неба і Землі".

З одного боку це дозволило мені втиснути в одні і ті ж геологічні формації трипільські поселення, "арійські" кургани, ранньослов'янські городища, середньовічну/ранньо/ і пізньомодерну топоніміку, локації-символи 20 століття тощо.

З іншого, я не впевнений, що ця ГЕОМАНТИЧНА СХЕМА МЕТАФІЗИЧНОГО ОБУХОВА буде продуктивною настільки, що дозволить знайти якісь зв'язки між складовими її території, котрі для наглядності позначаються різними кольорами.

Втім, хто знає. Інсайди, як відомо, бувають різні за походженням. Як властиво науково-діалектичні (перехід кількості в якість), так і банальнішого наркологічно-медитативного походження.

В кожному разі я переконаний, що знайти кореляцію (органічний зв'язок) між частинами обухівської історії здатне лише ІСТОРИЧНЕ ЛАНДШАФТОЗНАВСТВО, ця рідкісна, дуже об'ємна і мені майже не знайома дисципліна.

Але. спішити немає куди. Весь Обухів попереду.

Станом на зараз наніс біля 60 топонімів, кожен з котрих

  1. має свою, бодай коротку гісторію.
  2. є частиною довшого маршруту як історією так і географією та топонімікою Обухова.
Читайте також: