Пошук

Обухів і його потенційні амбасадори: хто вони?

Обухів і його потенційні амбасадори: хто вони?

Субота в Обухові це шабат для неєврея. Зимова субота в Обухові це чіт-міл у всіх його проявах: гастрономічному і споглядальному, перш за все.

Це день, коли можна і треба їсти багато малокорисної їжі і дивитися багато позитивного видива.

До останнього з повним правом на статус можна віднести відео by Ukrainer, їх експедиції до різних регіонів України; замальовки з життя етнічних меншин і, що стало для мене відкриттям останнього часу - діалоги з амбасадорами різних міст. Від великих, на кшталт Києва, до містечок нашого розміру, таких як Васильків.

До слова, амбасадор - це посол бренду, людина, котра споживає його на постійній основі. Уявімо, що Обухів якщо не бренд, то, принаймні, товар, котрим ми користуємося щодня. І це правда.

Хто може розповісти по Обухів?

Зняти з міста маску стереотипів і розповісти про його гори і церкви, озера і річки, cтару частину і умовно, нову, "корінних" і "понаєхавших"?

Я дивився про Київ і Житомир, Дрогобич і Вінницю і думав над тим, ХТО може розповісти про Обухів хоча би так, як це зробила авторка безсмертного "Ахрана - Атмєна" про свій Васильків?

Я дивився і думав про Обухів, котрий як і 600 років тому існує у вигляді системи тоді хуторів, зараз - районів, ближчих і дальших, низинних і горішніх, умовно ділових і безумовно - спальних, комульно-господарських і приватно-секторських.

Яблуневий і Пожарка, ТУСМ і Автопарк, Автостанція і Центр, Дзюбівка і Лукавиця, Автошкола і Школа, Лікарня і Піщана, - поєднуються у локальні кластери і розпадаються мов крила метелика на автономні простори, місцями самодостатні, місцями - придатки до більш розвинених.

Говорити про них важко не лише з малознайомими телеведучими, але, часто, із земляками, частина котрих рідко буває у Південному Обухові, майже ніколи у Горішньому і переконана у тому, що за межами Школи-Піщани цивілізації немає. Фронтир, котрий малює їх уява проходить по адміністративній частині Обухова, котра, як відомо, до цих пір знаходиться на погано облаштовній території колишньої Базарної площі, сьогодні відомої як Центр.

Їм, як і всім нам бракує повнотілої і повноцінної інформації про минуле, теперішнє і, в ідеалі, омріяне майбутнє Обухова.

І розповісти про них можуть лише ті, хто здатен оперувати інформацією про район, в котрому він народився, виріс або живе.

Говорити про весь Обухів немає сенсу. Тому, що його немає. Обухова немає. Є "Обухови".

Система мікрорайонів, котра значною мірою відображає систему заснованих трипільськими колоністами, хуторів.

Форошин, Веприн, Лукавиця й інші ніде не ділися. Вони змінили назви, збільшили чи зменшили розміри, але до цих пір керуються тими, хто заселяв ці яри і пагорби задовго до приходу наших предків.

Але, це вже інша історія і трохи шизофренічна гіпотеза.

foto by obukhiv_city

Читайте також: