Пошук

Обухів увійшов до складу "Київської агломерації": формально, на папері і знехотя

Обухів увійшов до складу "Київської агломерації": формально, на папері і знехотя

19 громад Київщини ухвалили рішення про створення асоціації «Київська агломерація» та затвердили її статут спільно з міським головою міста Київ Віталій Кличко.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на ПУЛЬС Децентралізаційний марафон.

Як зазначив міський голова столиці Віталій Кличко, якого обрали головою «Київської агломерації», процес створення асоціації тривав майже два роки. За цей час провели чимало консультацій з міськими, селищними та сільськими головами, радами територіальних громад Київської області.

- Нагадаю, на початку цього процесу ми мали підтримку тільки кількох громад. Інші ж не бачили тоді підстав для створення асоціації. Але нам, усім разом, вдалося знайти порозуміння щодо сприйняття міської агломерація – як асоціації – та її переваг для всіх громад. Головним принципом створення асоціації стали рівноправні партнерські умови, – заявив Віталій Кличко.

Метою асоціації є об’єднання зусиль місцевих рад для розв’язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

Представники ще 30 громад, що планують приєднатися до асоціації, теж взяли участь у перших установчих зборах.

Цю ж інформацію підтвердив мер Обухова О. Левченко.

- 9 жовтня 2019 року відбулися Установчі (загальні) збори уповноважених представників органів місцевого самоврядування, на яких було ухвалене рішення про створення Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Київська агломерація» та затверджено Статут її діяльності, - розповів він на своїй сторінці у Facebook.

Метою Асоціації є об'єднання зусиль місцевих рад для розв'язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для сталого місцевого та регіонального розвитку.

- Дана ініціатива має хорошу перспективу і покликана служити на користь місцевим громадам та Київському регіону в цілому. - додав він.

Втім, згідно з інформацією Хронік Обухова, насправді перспективи функціонування як органу, так і самої агломерації під керівництвом В. Кличка досить скептично сприймають не лише в Обухівській міській раді. На думку частини опонентів йдеться радше про політичі амбіції київського очільника, ніж економічний зиск для міст-супутників.

Читайте також: