Пошук

Обухів вчора і сьогодні: хто пропагує "мову ненависті" в його мережах?

Обухів вчора і сьогодні: хто пропагує "мову ненависті" в його мережах?

Ненависть в обухівських мережах давно перестала дивувати і стала "елементом норми". В середні віки вона виглядала дещо інакше, але суть та сама: Інший має бути знищений, словами чи стрілами.

В яких печерах соціальних і комунікаційних дисонансів лежать причини улюбленої і загальнодоступної розваги обухівських бюргерів - "мови ненависті"?

На мою думку еволюційно проблема розгорталася і вбивалася в силу за наступним алгоритмом:

  1. На самих початках (умовно - "золотий премордіальний період") ФБ був агорою для досить інтелігентної публіки, котра плюс-мінус розумілася на аргументованості і періодично чула співрозмовника.
  2. Згодом, після заборони "Контактів" сюди перекочувала маса їх дітей, котрі, втім, з часом роз'їхалася по меседжерам. Поколінню Z вони зручніші і трендовіші.
  3. Остання ударна хвиля, на кшталт тієї, що у фінальному палеоліті прокотилася долиною Дніпра стала міграція у фейсбук з "Однокласників" наших батьків, дідусів/бабусь наших дітей.

Саме вона і з огляду на свій культурний бекграунд принесла і привнесла всі ці совкові анігіляції з їх вже мемом "... а краще би зробили так. Я жисть прожив я знаю"; лайканням дебільних "Хто бачив слово на букву Х у дитинстві на заборі лайкніть цей пост"; погано прихованою і гарно артикульованою ненавистю до носіїв інших досвідів і практик (навіть не політичних) і тд.

По суті - головним провідником хейту в фб зараз є "совок". Навіть якшо він голосує за ЄС і рве на пузі вишиванку. Адже в основі ідентифікації лежить метод, а не вербально-візуальні прояви. Його свого часу сформулював ше Сартр: "Пекло це Інші".

Читайте також: