Пошук

Обухівщина і карантин: веломаршрут "Трипільське коло" чекає на тебе

Обухівщина і карантин: веломаршрут "Трипільське коло" чекає на тебе

На карантині у пригоді може стати звичайний велосипед, на якому ви зможете цікаво подорожувати Обухівщиною +, а головне – це ще й корисно для здоров’я.

Про це пише ТСН, передають Хроніки Обухова.

Один з маршрутів, котрий пропонує автор називається "Трипільське коло". Його відправна точка - Київ. Втім, її з легкістю можна замінити на Обухів.

Відтак, оригінальна версія виглядає як:

  • Київ – Трипілля – Халеп’я – Витачів – Ржищів – Київ
  • 140-150 км (туди і назад), 8-10 годин

Адаптована:

Обухів - Трипілля - Халеп'я - Витачів - Ржищів - Українка - Обухів.

Що подивитися

  • Перший пункт подорожі - село Трипілля, де діють два музеї з унікальними пам’ятками давно минулих тисячоліть, що мають прямий стосунок до трипільської цивілізації і здатні привабити туристів декількома історичними цікавинками. Серед них і Дівич-гора - пам'ятник археології, звідки відкриваються приголомшливі види, 186 метрів над рівнем моря і 55 метрів – над рівнем Дніпра. Місце, де розташовувалася одна зі стоянок зарубинецької культури.
  • Майже у самого Дніпра за 56 кілометрів від столиці розташоване село Витачів, засноване у 957 році. Поблизу нього виявлено поселення епохи бронзи та могильник скіфських часів. На території села двічі знаходили справжні скарби – т. з. ісламські долари – арабські дирхеми. Окрім неймовірно красивих краєвидів на дніпровські пагорби та розливи Дніпра, у селі можна побачити дерев'яну каплицю, яку було побудовано у 1991 році під проводом Української Духовної Республіки на чолі з Олесем Бердником на горі Городище. Вона є точною копією власноручного проєкту Тараса Шевченка. Тоді ж було збудовано і дерев'яний млин. Знавці також рекомендують забратися на гору Красуху (189 метрів, найвище місце правобережної Київщини).
  • На місці Іван-города виникло нове поселення – Ржищів, перші відомості про яке маємо лише у 1506 році. Тут можна оглянути місцевий парк із символами трипільської культури, Троїцьку церкву (1853 р.) та Спасо-Преображенський жіночий монастир, заснований ще у 1626 році. Влітку Дніпром можна на катері дістатися на острови, або до затопленої Покровської церкви, яка розташована на острові, все що залишилося від села Гусенці, яке постраждало від вод Канівського водосховища.
Київ - Ржищів, Обухів - Ржищів.
Київ - Ржищів, Обухів - Ржищів.
Читайте також: