Пошук

Обухівщина радянська: трипільські кручі на світлині 1974 року (фото)

Обухівщина радянська: трипільські кручі на світлині 1974 року (фото)

За 12 км від Обухова на правому березі Дніпра в долині річки Красної лежить село Трипілля. Назва пов'язана з характером місцевості: тут сходяться три родючі долини, три поля, розмежовані річками Стугною, Красною та Бобрицею. В цій місцевості люди селилися ще в сиву давнину.

Про це йдеться у виданні "КИЇВЩИНА" (Київ, 1976, автори - М. І. Сікорський, О. Д. Батушан, В. П. Діденко, Видавництво «Мистецтво»), передають Хроніки Обухова з посиланням на сторінку видавництва у Facebook.

...У 90-х роках XIX ст. український археолог В. В. Хвойко відкрив у Трипіллі залишки поселень землеробських племен кам'яного віку. Це була перша знахідка такого характеру. Пізніше подібні поселення виявили в інших місцях країни, їх стали іменувати пам'ятниками трипільської культури. Трипільські племена обробляли землю за допомогою кам'яних і рогових мотик, врожай збирали серпами з кремінними лезами або ножовидними пластинами. Високої досконалості досягло у трипільців виробництво ліпного глиняного посуду, який розмальовувався барвистими візерунками або оздоблювався заглибленим орнаментом у вигляді кілець, спіралей та зображень тварин.

На території села збереглися залишки древньоруського городища — рештки міста Треполя, згаданого вперше в літопису часів Ярослава Мудрого, 1032 р.

В 1845 р., подорожуючи по Україні, Трипілля відвідав Т. Г. Шевченко. Потім він не раз згадував про нього у своїх повістях.

Читайте також:
"Пісня про рушник" - неофіційний гімн України: як це було