Пошук

Обухівські депутати від ЄС обурені підвищенням комунальних тарифів

Обухівські депутати від ЄС обурені підвищенням комунальних тарифів

Як показують результати численних соціологічних досліджень, пандемія вдарила по платоспроможності громадян України. Багато хто залишився без роботи, ціни постійно зростають, а люди можуть дозволити собі все менше.

Депутати фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Обухівської районної ради вважають підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення необгрунтованим, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на місцеві Фейсбук-групи.

Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність чинної влади та провести дієві реформи. Центральні органи влади в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників. Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку, - написав депутат Обухівської районної ради Антон Карманов.

Він зазначив, що за останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій для населення для компенсації зростання тарифів.

Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто їх потребує, відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачені на 90%, - додав він.

Висловлюємо рішучий протест проти необґрунтованого зростання тарифів для населення та вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:
1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обгрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;
2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних пслуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;
3. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує, - вимагає політик.

Читайте також: