Олігарх-сепаратист обзавівся землею на Обухівщині
13:51 24.02.2020

Впливовий олігарх Віктор Гушан, власник найбільшої бізнесової групи «Шериф» у невизнаній «Придністровській Молдовській республіці» («ПМР»), що перебуває під контролем Росії, обзавівся в Україні численною елітною нерухомістю, земельними угіддями та має українське громадянство. Земля, зокрема, знаходиться біля Обухова в Старих Безрадичах.

Про це розповідає Радіо Свобода, передають Хроніки Обухова.

Майно впливового придністровського бізнесмена в Одеській області та під Києвом розшукали журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»), йдеться у спеціальному репортажі-розслідуванні «Таємні українські угіддя олігарха-сепаратиста з «ПМР».

- Гушан, будучи політиком, має політичну вагу в «Придністров'ї», оскільки в компаніях його холдингу працюють дві третини місцевих «придністровських» депутатів. Також за його допомоги зберігається політичний режим повністю прокремлівський. Віктор Гушан є одним з ключових гравців політики Молдови, оскільки деякі політики побічно зав'язані на фінансах холдингу «Шериф» і ми можемо припустити, що деякі політики і України можуть бути залежні від групи компаній, які належать Віктору Гушану, – пояснює редактор російськомовного відділу RISE Moldova, член OCCRP Володимир Тхорік.

- Непублічний придністровський олігарх насправді може бути бенефіціаром існування невизнаної «ПМР» – під час того, як в самій «республіці» стоять російські війська. А поки невизнана республіка воліє рухатись до Росії, сам придністровський діяч дедалі більше часу проводить в Україні. І він не тільки, схоже, має українське громадянство, але й під час активної боротьби з проросійським сепаратизмом активно скуповує нову нерухомість, – йдеться у розслідуванні.

Топ за тиждень

Останні новини