Пошук

Основні шкірні захворювання: коли потрібна допомога дерматолога

Основні шкірні захворювання: коли потрібна допомога дерматолога
PR Публікація розміщена на правах реклами

Шкіра — це найбільший, витривалий і водночас тендітний орган людини. Вона надзвичайно вразлива перед патологічними процесами. Часто саме дерма бере на себе перший удар, сигналізує про порушення в роботі організму. Спеціалісти медичного центру «Універсум Клінік» розкажуть про основні прояви дерматологічних хвороб, які не треба ігнорувати.

Особливості захворювань шкіри

Шкіра, як і серце, печінка чи шлунок, має складну структуру, виконує життєво важливі функції. Її здоров'я є однією з основних умов гарного самопочуття людини.

Особливість шкірних захворювань полягає в тому, що вони, як правило, стають очевидними на ранніх стадіях. Частково це допомагає хворому розпочати лікування відразу. Захворювання шкіри спричиняють виражений психологічний дискомфорт, особливо коли швидко усунути симптоми неможливо. Тому діагностика та лікування будь-яких дерматологічних захворювань — це необхідна умова повернення до повноцінного життя.

Коли потрібна допомога лікаря

Дерматологічні патології не тільки завдають дискомфорту. Багато з них призводять до серйозних наслідків, особливо якщо займатися самолікуванням. Варто якнайшвидше записатися до приватного дерматолога при наявності таких симптомів:

 • плями, пухирі, гнійнички на шкірі;
 • шкірний свербіж;
 • порушення пігментації;
 • лущення, ерозії, виразки;
 • зміна кольору та форми нігтів;
 • алергічні реакції шкіри;
 • випадання волосся;
 • зміна кольору, форми, розміру, країв родимок.

Також варто показатися фахівцеві, якщо є новоутворення, які регулярно піддаються механічному впливу (наприклад, у зоні гоління). Такі невуси рекомендується видаляти, щоб уникнути їхньої малігнізації — перетворення на злоякісну пухлину шкіри. Пам'ятайте, що меланома — один із найнебезпечніших видів раку. Своєчасно відстежити його прояви допомагає неінвазивний метод дослідження — дерматоскопія.

Основні шкірні захворювання: коли потрібна допомога дерматолога
Основні шкірні захворювання: коли потрібна допомога дерматолога

Розповсюджені шкірні захворювання

Дерматологічні хвороби можуть з'явитися в різному віці. Серед найбільш розповсюджених варто виділити:

 1. Акне — запальне захворювання, котре провокує закорковування сальних залоз. Багато людей схильні до патології, особливо підлітки. При розвитку хвороби спочатку з'являються вугрі, чорні крапки та папули (запальні вузлики).
 2. Атопічний дерматит — шкірна хвороба запального характеру, яка супроводжується почервонінням епідермісу, сухістю та сильним свербінням. Повністю вилікувати пацієнта не вийде, але вдасться пом'якшити перебіг захворювання. Ігноруючи проблему, можна спровокувати розвиток шкірних інфекцій та інших ускладнень.
 3. Псоріаз — запальна хвороба, при якій з'являються бляшки або почервоніння на тілі чи голові. Серед симптомів — сильне печіння та свербіж, сухість шкіри. Якщо не проводити своєчасно лікування, підвищується ризик інсульту, можуть уражатися внутрішні органи.
 4. Простий герпес — одна з найпоширеніших вірусних патологій. Антитіла до її збудника мають 90% населення планети. Герпес супроводжується утворенням бульбашок, які наповнені рідиною. З'являються вони в області слизових оболонок, в основному губ або носа.
 5. Вірусні бородавки — хвороба, яка розвивається через потрапляння в клітини шкіри вірусу папіломи. Як правило, він передається побутовим або статевим шляхом. У місці проникнення збудника з’являються опуклі вузлики-бородавки. Хвороба небезпечна тим, що вірус має онкогенні штами, які здатні спровокувати онкологію.

Для лікування цих захворювань можуть застосовуватися мазі та бальзами, гормональні препарати, імуномодулятори, антибіотики, фізіо- та косметологічні процедури. Тільки кваліфікований спеціаліст призначить ефективне лікування та допоможе уникнути ускладнень.

Читайте також: