Секрети вирощування білокачанної капусти
20:00 08.05.2023
Секрети вирощування білокачанної капусти
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Для того аби виростити гарний урожай капусти необхідно доглядати за паростками увесь час.

Про це "Хронікам Обухова" повідомляє "Земляк".

При вирощуванні капусти важливо приділяти увагу всім аспектам: починаючи від вибору місця посадки до викорчовування бур'янів.

Висадка розсади капусти

Капуста дуже «прискіплива» до попередників. Фактично вдалий попередник — це 50% успішного врожаю капусти, - кажуть експерти.

Висадку капусти допускають після помідорів, огірків, салату, квасолі та гороху. Проте після капусти їх можна висадити на це місце не раніше ніж через 4-5 років.

Висадку розсади капусти у відкритий ґрунт рекомендують проводити коли температура встановилася на рівні не нижче за 8-10°С. Перед висадкою розсади слід провести обробку кореневої системи.

Вимоги до земельної ділянки

Висаджувати капусті слід на добре освітленій ділянці, без затінків. Бажано уникати надмірної вологи в землі, бо вона може спричинити розвиток різноманітних хвороб.

Ідеально для капусти підійдуть легкі і середні суглинки. Може бути і супісок, але має бути полив. На важких ґрунтах порушений водний і повітряний режим. Це пригнічує ріст рослин та призведе до розвитку хвороб, - повідомляють експерти.

Добрива

Першочергово, перед посадкою капусти, радять провести боронування і розпушування ґрунту. А перед цим ще раз перекопати землю, аби додатково наситити її киснем.

Загалом, як органічне добриво можна вносити компост із розрахунку 400-500 кг/сотка. Але якщо ви обрали мінеральні добрива, то під капусту варто вносити за такою схемою: 5-6 кг/сотка азотних (карбамід, селітра), 3-4 кг/сотка фосфорних (суперфосфат, амофос) та 2-3 кг/сотка калійних (калій хлористий чи каліймаг) або 2,5-3,5 кг/сотка комплексних (діамофоска) добрив.

Ще можна додатково знезаразити ґрунт і додати мікробіоти, застосувати укорінювач.

Підживлення капусти після висадки можна зробити азотними добривами (селітра чи карбамід) двічі по 2 кг/сотка і перед формуванням цибулини — 1 кг/сотка. Також згодом рослини слід підживити по листу щоразу при фунгіцидній обробці, додаючи добриво-пробіотик за вказаною вище нормою, - рекомендують експерти.

Догляд після посадки

Капусту слід поливати через день із розрахунку 2 л на 1 рослину. Також краще проводити розпушення, покращення аерації та підгортання. А підживлення рекомендують проводити не раніше ніж за 2 тижні.