Пошук

Старший брат обухівського добровольця АТО розповів про моторошну смерть молодшого

Старший брат обухівського добровольця АТО розповів про моторошну смерть молодшого

Олександр Кононко - капітан спеціальних сил, який пішов у "Айдар" простим солдатом, а сьогодні очолює спілку ветеранів АТО в Обухові.

Він розповів "Цензор.НЕТ" про смерть у полоні терористів брата Сергія Кононка, тіло якого лише 1 червня 2019 року перепоховали у рідному місті, передають Хроніки Обухова.

...26 серпня міна вибила скло з вікна, і цим склом Борі Шевчуку зняло шкіру на животі. Хлопці повезли його до медиків. Поїхали тоді мій брат Сергій, Вася Пелеш, Ваня Лучинський, Вася Білитюк, ну, і Боря.

За кермом був Ваня Лучинський. Вони не звернули там, де потрібно було звернути, і потрапили у засідку. Вася Пелеш, якого сєпари віддали назад, пізніше розповідав 10-15 різних варіантів подій того дня… Але що взяти з дитини у шоковому стані.

У вересні ми вже знайшли у ворогів відео з машиною, на якій їхали хлопці. Але на місце, де знімалося відео, і де нібито загинули хлопці, машина була притягнута. Тіла бійців були розкладені поруч. Очевидно було, що це не те місце, на якому машина згоріла. Адже я знаю, що було у машині, і ці речі мали лежати поруч із нею. Але навкруги було чисто. Тільки тіла розкладені. Три тіла. Ваню Лучинського я одразу впізнав, і Борю теж легко було впізнати. Ще там був Вася Білитюк.

Старший брат обухівського добровольця АТО розповів про моторошну смерть молодшого
Старший брат обухівського добровольця АТО розповів про моторошну смерть молодшого

За рік я знайшов відео, де серед полонених був мій брат. "Хто не скаче, той москаль!" - і хлопці стрибають.... Інших наших, які там були з ним, досі не ідентифікували, хоча я і СБУ це відео давав. На цьому записі ще чітко видно тодішнього командира сєпарського батальйону "Вікінг". Він вже ліквідований.

Мого брата закатували у полоні. Від моменту його смерті до моменту, коли ми його тіло забрали, минуло десь півтора місяця. Тіло ми забрали у грудні – отже, десь у середині жовтня він помер. Ухо ліве було одрізане. Ніс одрізаний. Добили його кульовим у голову.

Довідково:

Тіло добровольця Сергія Кононка (1982-2014), першого керівника Обухівського осередку "Правого сектора", російські найманці передали українській стороні 23 грудня 2014 року разом із 7 іншими загиблими. Для опізнання проводилося 5 незалежних експертиз, і лише п’ята експертиза встановила, що це тіло Сергія Кононка. Спочатку загиблий айдарівець був похований у Дніпрі, а 1 червня 2019 року – перепохований у рідному Обухові.

Читайте також:
Нарешті повернувся додому: в Обухові перепоховали бійця АТО