Пошук

Ціна на газ цього опалювального сезону може зменшитись на 20-30%

Ціна на газ цього опалювального сезону може зменшитись на 20-30%

В опалювальному сезоні 2020-2021 ціна на газ для населення може зменшитись на 20-30%, порівняно з минулим роком.

Про це стало відомо зі слів голови правління НАК «Нафтогаз»‎ Андрія Коболєва, повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Хмарочос.

Пресслужба ДП також зазначає, що ціни на головних європейських газових хабах наприкінці червня та на початку липня почали зростати та сягнули максимальної вартості з середини травня.

Світові ціни на газ традиційно падають в період низького попиту і ростуть напередодні опалювального сезону. І, попри коронавірус, економічну кризу і скорочення попиту, 2020 рік не став винятком з цього сезонного правила. Втім, ціна все ще рекордно низька, порівняно з попередніми періодами і ми вже сьогодні можемо припустити, що в другому півріччі, в розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижче, ніж в 2019 році. За попередніми розрахунками — на 20, а то і на 30%, — зазначив Коболєв.

Як відомо, оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), зросла у липні до 2,30 грн за кубометр — на 16 копійок, тобто на 7% більше у порівнянні з червнем 2020 року.

Стримуючими факторами для українських цін є значні запаси газу у вітчизняних сховищах та рекордний розрив між попитом та пропозицією. Зокрема, станом на липень у ПСГ України накопичено понад 21 млрд кубометрів газу, що на 42% вище показників минулого року, — прокоментували підвищення у «Нафтогазі».

Відзначають, що загалом вартість газу в рамках ПСО з початку року знизилась на 51%, а, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, вартість блакитного палива зменшилась на 53%.

Читайте також: