Пошук

Тривожність та безсоння: у МОЗ розповіли, як психіка реагує на Covid-19

Не лише сама коронавірусна хвороба, а й вимушена ізоляція впливають на психіку людини. У МОЗ дали декілька порад, як зберегти психічне здоров'я.

Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

До наслідків впливу пандемії на людину відносять депресію, тривожність, безсоння, психічні розлади, невпевненість, фрустрацію, неконтрольований страх.

Неконтрольований страх – одна із найбільш поширених реакцій на пандемію. Кілька досліджень вже свідчать, що ті люди, хто переніс коронавірус, можуть мати постійний страх за своє здоров’я, страх інфікувати інших, зокрема членів родини, - йдеться в повідомленні.

Підвищена тривожність, зокрема, через карантин може спричинити відчуття невпевненості у майбутньому, страх перед іншими інфекціями, подальшу депресію та посттравматичний стрес.

Розчарування, нудьга та самотність. Доведено, що тривалі періоди соціальної ізоляції та самотність можуть стати також причиною депресії, суїцидальної поведінки та мати негативні наслідки для психічного благополуччя.

Всесвітня організація охорони здоров’я надає низку рекомендацій для піклування про психічне здоров’я:

  • Користуйтесь порадами офіційних органів влади. Слідкуйте на надійними джерелами інформації.
  • Не полишайте щоденні заняття та справи. Йдеться про дотримання розпорядку дня або створення нового: лягайте та прокидайтесь в однаковий час, дотримуйтесь особистої гігієни, їжте здорову їжу, займайтесь спортом, знайдіть час на відпочинок та хобі.
  • Мінімізуйте споживання кількості новин.
  • Якщо не маєте змоги підтримувати соціальні контакти в умовах карантину, регулярно зв’язуйтесь із родичами та друзями по телефону чи в онлайн-каналах.
  • Допомагайте іншим. До прикладу, якщо ви можете допомогти літнім людям купити продукти, щоб не наражати їх на ризик інфікуватись, зробіть це.
Читайте також: