Пошук

У Дубинського горе: Рада ухвалила "антиколомойський" закон, який вимагав МВФ

У Дубинського горе: Рада ухвалила "антиколомойський" закон, який вимагав МВФ

Верховна Рада України 13 травня проголосувала у другому читанні так званий банківський закон, необхідний для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. За відповідний закон проголосували 270 народних депутатів. "Група Коломойського" на чолі з депутатом від Обухова О. Дубинським програла.

Про це йдеться у повідомленні Рубрики, передають Хроніки Обухова.

  • Законом передбачається зміна процедури націоналізації банків та виведення їх з ринку. Зокрема, забороняється скасовувати рішення Нацбанку про неплатоспроможність банку через суд.
  • Щодо націоналізованих банків, то законом остаточно забороняється скасовувати рішення про націоналізацію, водночас колишнім власникам банку дозволяють вимагати компенсацію, якщо рішення НБУ визнають незаконним.

“За” проєкт закону проголосували 270 народних депутатів. Згідно з документом, колишні власники ПриватБанку не зможуть повернути фінансову установу, а компенсація опиниться під загрозою. Норми в ньому прописані в такий спосіб, що якщо обсяг зобов’язань перевищував розмір депозитів, то фактично отримати відчутну компенсацію за його втрату буде неможливо.

Іншими словами, Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов втратять можливість повернути банк або отримати мільярдні компенсації.

Читайте також:
Обухівським школам пропонують долучитись до уроку доброти

Раніше народний депутат України від партії «Слуга народу» (94 округ: Обухів - Васильків) Олександр Дубінський заявив, що законопроект про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№ 2571-д) "має відверто корупційний характер і віддає під повний зовнішній контроль транснаціональних корпорацій всю фінансову систему країни".

Читайте також: