Пошук

У Києві побудують альтернативу сміттєвому полігону на Обухівщині

Сучасний сміттєпереробний завод може з'явитись у столиці.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Главком.

Сподіваюся, що найближчим часом ми вже будемо презентувати новий сміттєпереробний завод, який є екологічно безпечним, – зазначив мер Києві Віталій Кличко.

Кличко також розповів про ситуацію зі сміттєвим полігоном №5.

Ми зараз вкладаємо гроші, обробляємо фільтрат, пересипку ґрунту, тобто робимо все для того, щоб він був безпечним, готуємося до консервації. Але для того, щоб його законсервувати, нам потрібна альтернатива, – сказав мер.

Раніше Київрада прийняла рішення № 08/231-3054/ПР про додаткові заходи, спрямовані на вирішення проблемних питань, пов’язаних із експлуатацією полігону ТПВ № 5 у селі Підгірці Обухівського району Київської області, та його закриття. Також до переліку заходів входить будівництво альтернативи полігону – нового сміттєпереробного заводу в місті Києві. На замовлення Київської міської державної адміністрації Федеральне міністерство Німеччини із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки виконало обстеження полігону ТПВ № 5 на предмет доцільності його подальшої експлуатації та можливостей рекультивації. Після обстеження експерти зазначили, що рекультивація полігону можлива при вирішенні питання суттєвого зменшення кількості накопиченого на полігоні фільтрату.

Читайте також: