Пошук

Українцям виплачуватимуть пенсії по-новому

Пенсіонери, які отримують виплати через поштові відділення або з доставкою на дом листоношою, відтепер будуть отримувати їх у банках. Крім окремих категорій.

Про це пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку BARD_official.

Обрати банк пенсіонери мають до 1 вересня.

Якщо до 01.09 пенсіонер не відкриє рахунок в тому банку, в якому бажає, то таким пенсіонерам відкриють автоматично рахунки в Ощадбанку. Такі пенсіонери отримуватимуть пенсії в Ощадбанк, - зазначає Наталія Василишина, начальник відділу обслуговування громадян № 13 ГУ Пенсійного фонду України у Київській області.

Хто має право й надалі отримути пенсію на дому листоношами:

  • особи, яким за 80 років
  • інваліди 1 групи
  • особи, які потребують постійного стороннього догляду

З 1 квітня цього року виплата на поховання або ж пенсії, недоотримані у зв'язку зі смертю людини, здійснюються з наданням довідки про реквізити банківського рахунку, відкритого на особу, яка звертається за отриманням послуги.

Оформити пенсію можна і без особистого звернення до органів Пенсійного фонду, скориставшись сучасною моделлю призначення пенсії „в один дотик”, яка передбачає подання заяви та сканованих копій документів в електронному вигляді через веб-портал Пенсійного фонду.

Для подання звернення про призначення пенсії в режимі онлайн потрібно:

  • увійти на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису або через систему електронної ідентифікації GOV ID;
  • в Особистому кабінеті обрати розділ „Заява на призначення пенсії”;
  • заповнити запропоновану анкету та прикріпити до заяви скановані копії необхідних для призначення пенсії документів, перелік яких вказаний на веб-порталі, вказавши вид бажаного формату пенсійного посвідчення (паперового звичайного зразка чи електронного у вигляді пластикової картки);
  • обравши спосіб інформування за етапами обробки заяви, необхідно підписати заяву електронним кваліфікованим підписом. Заява автоматично передається до органу Пенсійного фонду.

Оформлення пенсії в електронному форматі передбачає одне звернення до сервісного центру – вже після отримання повідомлення про призначення пенсії для перевірки наданих документів та отримання пенсійного посвідчення.

В Обухові сервісний центр Пенсійного фонду працює за попереднім записом за номером (04572) 5-36-31.

Читайте також: