Пошук

В Обухові вшанують річницю звільнення міста від нацистів

В Обухові вшанують річницю звільнення міста від нацистів

В Обухові вшанують річницю звільнення міста від нацистів 76 років тому.

Про це повідомив мер міста Олександр Левченко на своїй сторінці в Facebook.

читайте також: В 1942 кияни ходили до Обухова і Трипілля “торгувати”

Звільнення Обухова коротко, але змістовно описане у спогадах легендарного обухівського краєзнавця М.К.Панченка.

Його згадки про бої за звільнення Обухова в листопаді 1943-у наведені у книжці “Земля Обухівщини” не менш легендарного Юрія Домотенка:

- … Якщо з висоти пташиного польоту поглянути і графічно зобразити, як відбувалося визволення Обухова, то це виглядало б так: на велике село, розкидане по горбах і ярах, у ранковій осінній імлі націлено три червонні стріли: на Польок і Забару, на Драну гору і на Хутори (нинішня Піщана). Це напрямки ударів трьох батальйонних груп 342-го стрілецького полку 136-ї дивізії, що визволяла Обухів.

читайте також: 1941, Обухівщина, велосипед: від військової техніки до трофею

Батальйон Колпакова, наступаючи з Полька і вільшанської дороги, просувався по нинішній вулиці Малишка. Він першим оволодів центром села, вийшов район нинішньої пожежної частини і продовжував тіснити ворога в напрямку Григорівки. З боку Нещерова по Драній горі і Зеленим гаєм наступав батальйон Григоренка. Він вийшов в центр і зав’язаав бій з ворогом, який відступав вулицею Гончарною на Попову гору і Григорівку. Батальйон під командуванням Куценка, наступаючи з боку Хуторів (нинішня Піщана), притиснув гітлерівців і перерізав їм відступ на Дерев’яну.

читайте також: Від Ельби до Дніпра: остання халепа генерала

Читайте також: