Пошук

В Трипільському музеї виставили унікальний половецький казанок

В Трипільському музеї виставили унікальний половецький казанок

КЗ КОР "Київський обласний археологічний музей" запрошує відвідувачів подивитись на казанок, який було знайдено під час розкопок курганного могильника доби бронзи та середньовіччя.

Казанок зі сплаву міді та чорного металу відноситься до ХІ-ХІІ ст. та належав тодішнім кочівникам - половцям, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку музею.

Реставрація складна справа. І часом вона займає дуже багато часу. Як наприклад, цей казанок на фото. Рештки казанка, що був дуже фрагментований було знайдено ще у 1962 році під час розкопок курганного могильника доби бронзи та середньовіччя під керівництвом Тереножкіна О. І. у Херсонській обл., смт Чаплинки, - йдеться в повідомленні.

Вже у зібраному стані його було передано до музею у Трипіллі.

Лише у лютому 2017 році з ним почала працювати реставратор Гузенко Ганна Сергіївна, а з березня 2019 року закінчував роботу Жайворонок Руслан Анатолійович. Тож повернувся вже повністю відреставрований до нас 15 липня 2020 року. І тільки після того як всі документи на нього були готові, він нарешті потрапив у вітрину другого залу нашого музею вже у цьому році, - розповідають у музеї.

Читайте також: