В Українці пояснили пекельний дим з Трипільської ТЕС: там пообіцяли виправитися

В Українці пояснили пекельний дим з Трипільської ТЕС: там пообіцяли виправитися
11:50 27.05.2023
В Українці пояснили пекельний дим з Трипільської ТЕС: там пообіцяли виправитися

Останнім часом надходить все більше звернень громадян щодо роботи станції та понаднормових, чорних викидів із димової труби. Міська рада Українки адресувала дані звернення до ПАТ «Центренерго».

Про це йдеться на сторінці УМР, передають Хроніки Обухова.

Як пояснили у відомстві, упродовж березня – квітня на вимогу головного диспетчера НЕК «Укренерго», було здійснено 12 пусків турбін та 46 пусків корпусів котлів енергоблоків, що призвело до маневреного режиму роботи підприємства, додаткового навантаження на обладнання та, як наслідок, його зносу. Такі пуски та відключення, розраховані на роботу з базовим навантаженням, виконуються майже щоденно.

Під час проведення пускових операцій, при зміні електричного навантаження, мають місце проявлення темного диму на виході. Однак, в цілому рівень викидів забруднюючих речовин в процесі експлуатації устаткування відповідає вимогам чинного природоохоронного законодавства України, - впевнені у ПАТ «Центренерго».

  • Також у відомстві запевнили, що враховуючи обставини, що виникли, а також з метою заходів щодо зниження впливу викидів на довкілля, ТпТЕС розпочато проведення ремонту енергоблоку №3 та № 1. Виконується ремонт електрофільтрів.
  • Разом із тим, на сьогодні триває будівництво установки десульфуризації димових газів 2-го енергоблоку, проводяться ремонти наявних електрофільтрів №1 – 4.
  • Також представники міськради зв’язувались із директором станції, який запевнив, що після проведення необхідних ремонтних робіт ситуація виправиться.

Ми розуміємо гнів людей і хвилювання, але поки йдуть ремонтні роботи – треба набратися терпіння і почекати. Держекоінспекцією проводяться заміри повітря, норми не перевищені. Станція – це велика «машина», яку відремонтувати після ракетних атак і маневрового режиму роботи неможливо за короткий термін. Тому прошу поставитись з розумінням, - зауважили там.

Довідково:

  • звернення громадян до Державної екологічної інспекції Столичного округу з приводу даної ситуації можна подати на електронну адресу: е-mail: stolica@dei.gov.ua
Погода