Пошук

Вакцинація: ЗА чи ПРОТИ?

Вакцинація: ЗА чи ПРОТИ?

15 червня в місті Обухові пройшов черговий етап вакцинації, цього разу на стадіон ім. Мельника завітала мобільна бригада лікарів, які проводили зчеплення вакциною Comirnaty (Комірнаті) — це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTec спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Мені, разом з колегами депутатами пощастило отримати перше щеплення вакциною – це був мій свідомий крок із зваженими ЗА та ПРОТИ вакцинації.

Почну з того що вже забув коли останній раз робив щеплення, було це 10 чи 15 років тому. Перед проведенням щеплення мав значні хвилювання, перечитав купу наукових статей про можливі побічні ефекти, як то запалення серцевого м’яза, алергічні реакції, підвищення температури, слабкість, біль в руці, тощо. Деякі з них я відчув на собі, але про це далі.

Весь процес вакцинації зайняв не більше 15 хв. від моменту мого приїзду до щасливого фото по завершенні. Мені потрібно було заповнити лише згоду на проведення вакцинації, поміряти температуру та перевірити правильність анкетних даних у медичній системі, лише мить і мені вже зробили ін’єкцію. За рекомендаціями лікарів я почекав півгодини на вулиці та поїхав працювати.

В перший день я почував себе доволі добре, лише не значно турбував біль у місті введення ін’єкції. На другий день біль значно посилився та декілька разів я відчував слабкість і підняття температури, яке при тому доволі швидко минало. ЦЕ нормальний процес коли імунна система вчиться як боротися із вірусом, бо завдання таких вакцин саме навчити імунну систему як боротися із вірусом.

Натомість моя колега депутатка Міла Федорченко не відчувала жодних побічних ефектів, лишень не значний біль у місті введення ін’єкції.

Станом на третій день я не маю жодних симптомів, неприємних почуттів чи будь – яких реакцій. Я чекаю три тижні для отримання наступної дози та буду почувати себе у безпеці знаючи що особисто зробив внесок у боротьбу із поширенням короновірусної інфекції.

З усього вищезазначеного можу зробити висновки, що навіть наявність побічних ефектів не повинна зупиняти нас від проведення вакцинації, адже подальше розповсюдження пандемії несе набагато більші ризики для суспільства, а єдиний захист це колективний імунітет.

Тому закликаю всіх обухівчан звертатися до Обухівської лікарні та отримувати свою дозу вакцини.

Вакцинуйтесь та будьте здорові!

Читайте також: