Пошук

Яка роль медіа в зростанні агресії в Україні?

Яка роль медіа в зростанні агресії в Україні?
PR Публікація розміщена на правах реклами

Кількість жорстоких злочинів в Україні зростає? Чи це тільки здається через пильну увагу до них ЗМІ? А може, навпаки, істерія й акцентування на негативі породжують нову хвилю насильства?

Згідно з дослідженнями, ці питання дуже хвилюють українців.

Вплив на дітей і дорослих

Кожен другий українець висловився проти демонстрації контенту, який може зашкодити телеглядачам. Таким є результат дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Повідомляється, що близько 60% людей сприймають демонстрацію насильства на телебаченні як найбільший ризик негативно дії на дітей.

При цьому за межами дослідження залишилося питання впливу негативу на дорослих. Адже більшість із них вважають, що не піддаються зовнішнім чинникам. Водночас, на роздуми про вплив агресивного контенту на підсвідомість людини наштовхують такі результати дослідження: 59,8% респондентів повідомили, що перемикають на інший телеканал або радіостанцію, коли натрапляють на «негативний» контент.

Значна частина опитаних вважає небезпечним контентом на ТБ ненормативну лексику (38,6%), сексуальний контент (38,4%) і демонстрацію антисоціальної поведінки (38%).

28,8% респондентів віднесли реаліті-шоу до типів програм, які можуть містити елементи негативного впливу на аудиторію, особливо – на дитячу. При цьому 28,3% – назвали найбільш шкідливим контентом ток-шоу.

Таке дослідження актуалізує проблему відповідальності медіа за трансляцію негативного контенту, що особливо згубно впливає на дітей. Проблему посилення агресії серед підлітків під дією певної інформації досить жваво обговорюють у суспільстві. А як агресивний зміст телепрограм і деструктивна поведінка ведучих впливає на дорослих? Цей аспект продукування негативу медіа потребує особливого вивчення.

Кількість інформації про насильство

Професійні телевізійники давно помітили, що скандальні, негативні сюжети привертають увагу глядачів. Експлуатація цього явища стала основою для підвищення рейтингів телеканалів. Але які наслідки має подібне нагнітання?

За інформацією моніторингового агентства, з червня 2018 по червень 2019 в ефірі 37 національних і регіональних телевізійних каналів були переглянуті 13 733 сюжети насильницького характеру. Серед них:

  • про вбивство було 8270 сюжетів;
  • насильство показано 2983 рази;
  • побиття – 2480.
Яка роль медіа в зростанні агресії в Україні?
Яка роль медіа в зростанні агресії в Україні?
Читайте також:

Коментарі