Пошук

Зеленський, IForum і українська мова: все сумно

Зеленський, IForum і українська мова: все сумно

Незважаючи на запевнення новообраний президент України Володимир Зеленський навіть не спробував говорити українською під час відвідин IForum у Києві.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на присутніх на виступі членів ГО "Асоціація розвитку Обухівщини".

- Важко зрозуміти, чому людина, котра закінчила українські школу і ВУЗ, подейкують, знає іноземні мови, обрана на вищу в державі посаду насправді не говорит закріпленою у Конституції мовою. Відтак, на мою думку, зауважена вище ситуація має кілька опцій, кілька площин, - прокоментував Хронікам Обухова член ГО "Асоціація розвитку Обухівщини" Олександр Устименко.

За його словами їх три.

- По-перше - юридична. Якою мовою має говорити президент України під час публічних заходів? По-друге - етична. Його виборець говорить українською. По-третє - фахова. Іншими словами, він вкотре підтвердив популярну у деяких колах тезу про те, що бізнес до цих пір говорить російською, а креативний клас осваоює англійську, в то йчас як українська стає символом покоління наших сільських бабусь. Безумовно, при детальному розгляді цього питання в ньому можна побачити залишки антиукраїнського культурного расизму, в котрому звинувачували Зеленського часів "95 кварталу" - додав він.

Ця ж ситуація зафіксована телеканалом ZIK. Про що свідчить наведена журналістами відео.

Сьогодні стало відомо, що львів’янин Святослав Літинський готує лист в Адміністрацію президента щодо виступу Володимира Зеленського російською мовою під час конференції iForum сьогодні, 23 травня.

Про це Святослав Літинський розповів у коментарі Tvoemisto.tv.

За його словами, залежно від відповіді на цей лист він подаватиме до суду. У листі ідеться про порушення Володимиром Зеленським ст. 10 Конституції України, яка говорить про те, що державною мовою є українська.

Читайте також: