
Житомирський краєзнавець Анатолій Сірик в своїй праці під назвою «Чуднівщина в персоналіях» крім іншого, згадав про Трипільський замок.
Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на Голос України.
Польський уряд, щоб перетягти на свій бік ватажка, подарував Косинському 1590 року маєтки на Росі. Та білоцерківський староста Януш Острозький все те загарбав. Христофора це обурило, і він повстав, напавши на Білу Церкву 1591-го: зруйнував, пограбував, забрав майно старости, «побешкетував» на сусідніх польських землях, позабирав гармати й засів у Трипільському замку, який карна комісія здобути не наважилася. Але цю небезпеку з боку Косинського родина князів Острозьких, найнявши війська в Галичині й Угорщині, мобілізувавши волинську шляхту, під проводом В.-К. Острозького за тиждень боїв усунула, розбивши повстанців Косинського під П’яткою. Однак Христофор не вгамувався, а напав на черкаського старосту, але підступом та хитрістю був убитий, йдеться у тексті.
Довідково:
- Згідно з КОАМ, Трипільський замок на Посадовій горі виник на місці давньоруського міста Треполь, зруйнованого 1240 року монголами. Писемні відомості повідомляють, що будівництво здійснено 1551 року. Однак до наших часів він не дійшов.