Пошук

Казахстанський ресурс розповів про роботу обухівського підприємства

Казахстанський ресурс розповів про роботу обухівського підприємства

Казахстанське видання "Новости Казахстану" розповіло своїм читачам про роботу "Обухіввторсировини".

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на видання.

- Показовим в плані збору та сортування відходів виглядає маленьке містечко за 45 км від Києва - Обухів. Все сміття зосереджене в руках одного приватного підприємства "Обухівмісьвторресурси". Вони встановлюють контейнери для збору сміття по місту, вивозять, сортують і продають сировину. За вивезення сміття платять городяни, але якщо відсортовані відходи жителі Обухова принесуть самостійно на підприємство - то заплатять вже їм, за вторсировину, - йдеться у тексті.

Запаху на підприємстві практично немає. Навіть там, де відбувається сортування відходів.

- Ми збираємо сміття кожен день. У нас така політика: незалежно від наповнюваності, збір по місту відбувається щодня, щоб не було запаху, щоб не було патьоків під ногами у людей. Обов'язково кожен бак і в суботу, і в неділю, і в Новий рік - без вихідних і свят! Ми не чекаємо наповнення з горою, - розповідає заступник директора Оксана Дудко.

Більшу частину вторсировини підприємство закуповує у великих магазинів

- У нас є цех з виробництва гофрокартонної тари. Ми приймаємо, сортуємо по маркам картон, пресуємо, продаємо на заводи-переробники, вони роблять гофрокартон. Потім ми беремо гофрокартон і вирізаємо ящики, - зауважила вона.

Крім коробок на підприємстві виготовляють цвяхи. Весь зібраний метал спочатку віддають на переробку, отримують назад вже дріт і з нього роблять цвяхи. Колись це устаткування використовувалося для виготовлення жерстяних кришок, якими закатували банки.

Займаються тут і переробкою відходів деревини. З них роблять брикети для топки, які продають в Україні та Європі. Решта вторсировину на підприємстві не переробляють, а лише збирають, пресують і потім продають.

Всього на рік підприємство збирає 25 000 тонн макулатури, 6 000 тон полімерів, тисячу тонн скла, 150 000 тон металобрухту, 1,5 млн тонн деревних відходів і 15 тисяч тонн ТПВ. Із загальних відходів Обухова впорядкувати і відправити на переробку вдається тільки 10%, решта, на жаль, йде на смітник.

Читайте також: