Копачівська ферма: молочний запах дитинства
17:27 25.05.2023
Важливе
Копачівська ферма: молочний запах дитинства
Ірина Юхимчук
Ірина Юхимчук

Минулих вихідних Хроніки Обухова завітали до невеличкого фермерського господарства, що знаходиться в селі Копачів, Обухівської громади.

Ферма доглянута та симпатична, крім кіз тут є овечки, ягнята, кролі, кури та два песики-пастухи. Вже три роки хазяйнує Брижаченко Андрій, він сам опікується тваринами, а їх на фермі близько п’ятдесяти. Сам пасе їх в полі неподалік, сам варить сир і радо приймає гостей.

Першими дегустаторами сирів були сусіди, - розповідає господар, - дали скуштувать, послухали побажання. Хтось захотів без солі, комусь солі побільше, а дехто захотів з цукром.

На основі побажань вивели кілька рецептів і робили під замовлення.

Цього року був великий приплід поголів’я, частину тварин продали і за отримані кошти придбали повноцінну сироварню і доїльний апарат.

Також, господар розповів, що зараз в день надоює близько 10 літрів козиного молока, з цієї кількості виходить 2 кілограма сиру. Надалі планує масштабуватись.

Планів у Андрія багато: наступного року мріє налагодити виробництво сирів з молока вівці, а найближчим часом планує виготовляти сметану та інші кисломолочні продукти. На майбутнє розглядають можливість доставки продукції до Обухова.

Господар гостинно запрошує всіх завітати. На Копачівській фермі можна не лише придбати козине молоко і сир, а ще й поспілкуватись з мешканцями ферми.

Їдьте з дітьми, їм точно сподобається, єдине прохання – беріть із собою смаколики: нарізану морку, яблука, сухарики та печиво. Тварини дуже товариські і контактні, залюбки пригощаються ласощами.

Моркви беріть побільше, на фермі ще можна погодувати і кроликів. Обов’язково продегустуйте козине молоко. Якщо сподобається – можна придбати й собі додому.
***
Розташована ферма в селі Копачів, Обухівської громади. Вулиця Дубинська, 6, куток Дубина.

Погода