Пошук

Коронавірус і обухівські міфи довкола нього: ТОП-3

Коронавірус і обухівські міфи довкола нього:  ТОП-3

Останнім часом обухівські групи в соціальних мережах переповнює низка, м’яко кажучи, сумнівних тверджень щодо ситуації з коронавірусом у місті.

Джерел у фейків, котрі плодяться немов дрозофіли на весні, кілька.

Перш за все це СТРАХ. Він виникає в ситуації, коли людина не може контролювати основні параметри своєї життєдіяльності. Зараз їх три: транспорт, робота, здоров’я. Частині обухівців здається, що методи, покликані убезпечити місто від смертей придумані виключно для того, щоб зіпсувати життя їм. Звичайно, хтось у цьому (всьому) винний. Має бути винним. Завжди винний.

По-друге це відсутність потрібних компетенцій для адекватного аналізу ситуації. Іншими словами – НЕОБІЗНАНІСТЬ, котра в Обухові трансформуюється у феноменальну за своєю шкідливістю позицію на кшталт «я все-рівно ВСЕ знаю – я знаю краще за НИХ». Мільйон коментарів, в котрих зашита кодова фраза «а краще би зробили так» підтверджує позицію, згідно з котрою претензії у мережі не мають нічого спільного з фаховою позицією експерта і лише сіють зерна паніки.

По-третє – діяльність БОТІВ і тому подібних медійних паразитів, котрі з огляду на різні мотиви підкидають дрівця у вогнище чуток. Бота, котрий часто приписаний до одного з політичних штабів майбутніх кандидатів у мери не цікавить суть проблеми. Не зацікавлений він і в її вирішенні. Мета бота – підтримка постійного градусу ненависті у вигляді істеричних коментарів тих, хто вже заражений двома вищезгаданими вірусами («страх» і «некомпетентність»). Спосіб паразитування на інформаційному тілі міста – перескакування з теми на тему. Бот маскується під «громадського активіста» і живиться лайками тих, хто не здатен відрізнити зерно позиції від полови маніпуляції.

Отже, станом на сьогодні інформаційним простором Обухова нарізають кола кілька малообґрунтованих позицій, міфів про коронавірус у місті.

Вичленимо головні:

ЧОМУ ЛЕВЧЕНКО НЕ ШИЄ ВНОЧІ МАСКИ? (У місті немає масок і дезинфікаторів. Винна влада. Перш за все, мерія. Особисто мер).

  • Правильна відповідь: мерія не відповідає за формування асортименту обухівських аптек і не має важелів впливу на них і нього. Мерія (як і районна рада) можуть виділити і виділили значні кошти як для первинної ланки обухівської медико-санітарної допомоги, так і для Обухівської ЦРЛ («вторинки»), в цілому. І да – масок толком немає ніде: ні в Обухові, ні в області, ні в Україні, ні в Чехії. І значної користі з них теж. Але то вже інші міфи.

ЧОМУ ВАРТА НЕ ЗАГАНЯЄ ДУБЦЯМИ ТИХ, ХТО ХОДИТЬ ПО ВУЛИЦІ? (куди дивиться Обухівська міська варта, котра просто-таки жирує за кошти обухівських «платників податків і лише те і робить, що цмулить кохве. ПС. Хоч працювати у Варті? Нє, ти шо! Я хочу писати про неї коменти!)

  • Правильна відповідь: Варта не має повноважень, як не мають їх станом на сьогодні поліція і сформований на її базі патруль вимагати від населення покинути вулицю, а тим більше застосовувати для цього силу. Це мали би знати ті, хто перебуваючи на вулиці фоткає земляків і риторично цікавиться, чому Варта «не заганяє додому»? Їх позиція попахує чимось середнім між неадекватністю («чому ви не заганяєте їх – а мене за шо? Не маєте права») і свідомим маніпулюванням слабшими за себе (вони знають, що у Варти немає повноважень).

В ОБУХОВІ НЕМАЄ ЛІКІВ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ЕПІДЕМІЇ (Ми всі помремо – винні вони. Уточнюю (показує пальцем). Окремі, максимально упороті на темі «знайти винного до кінця посту» цікавляться, чи вже виділені на кладовищах окремі місця для захоронень. Але коментувати такі питання мають фахівці зі спеціалізованою освітою і багаторічною психіатричною практикою.

  • Правильна відповідь: ліків від коронавірусу немає В ПРИНЦИПІ. Ні в Обухові, ні в Китаї, ні в Італії, ні в США. Людину, котра захворіла на коронавірус лікують симптоматично, а саме – борються з ускладненнями, котрі він викликає. Можливо, найближчим часом з’явиться вакцина, котра зможе у легший спосіб подолати власне вірус, але поки її немає, а відтак і закупляти немає що.

Основа міфів, котрі продують наші слабкості і їх політичні маніпуляції крутиться довкола очевидної чи надуманої неспроможності влади забезпечити безпеку і комфорт населення. Саме вони стали одними з причин перемоги «слуг народу» на минулих виборах. Саме їх зараз використовують їх же опоненти по відношенню до них самих.

І немає значення, йдеться про Україну, область чи Обухів. Завжди будуть ті, хто вважатиме, що він компетентніший за будь-який штаб з подолання епідемії, тому, що …

Насамкінець, відзначу ще два моменти, котрі зауважені останнім часом. На мою думку вони очевидні, хоча, можливо, це вже мої особисті видумки, мої обухівські міфи:

Обухівський бізнес виявився максимально не готовим до роботи в нових умовах.

Причини дві:

  • Перша - відсутність інтересу до маркетингу і позиціонування себе в мережі раніше. «Скільки Ви витратили на просування свого бізнесу в інтернеті? 200 гривень на публікацію у «кривому зеркалі Обухова» 2 місяці тому? Молодець».
  • Друга - фанатична орієнтація на своє приміщення і вивіску над ним або, як озвучив мені колись знайомий «Нах.. мені ваш інтернет? Мені тре кімната і банер на зупинці Піщана, щоб всі бачили…». Ну-ну.

Попутки не можуть замінити регулярні перевезення.

Відтак, якими б недосконалими на перший, другий і сотий погляд не були б послуги «Обухівтрансу», без них Обухів потерпає.

***

На сьогодні ніби-то все.

Мийте руки, читайте «Хроніки». Перше - профілактика проти коронавірусу, друге – медіа-вірусів.

Все буде Обухів. Корона страху і невпевненості скоро спаде з життя міста.

Читайте також: