ЛІЛІЯ КАРАСЬ: «Мене надихає робота з дітьми - це завжди позитивна енергетика!»

ЛІЛІЯ КАРАСЬ: «Мене надихає робота з дітьми - це завжди позитивна енергетика!»
20:04 29.03.2023
Важливе
ЛІЛІЯ КАРАСЬ: «Мене надихає робота з дітьми - це завжди позитивна енергетика!»
Ірина Юхимчук
Ірина Юхимчук

Шановні друзі, читачі, земляки. Сьогодні у нас в гостях людина, котра не з чуток знайома зі значенням фрази «в здоровому тілі – здоровий дух». ЛІЛІЯ КАРАСЬ не просто чергова бусинка в намисті під назвою «ТОП-100+» на шиї «Хронік Обухова».

В першу чергу вона директорка нашої ДЮСШ. Людина, котра ростить вольовий стержень в душах наших дітей.

В інтерв’ю мені, Ірині Юхимчук, вона розповіла про свій прихід у спорт, роботу з дітьми, змагання і звитяги, плани розвитку дитячого спорту в Обухові.

Читайте, бігайте, перемагайте.

Як давно Ви очолюєте школу? Як прийшли в спорт і тренерство?

Посаду директора Обухівської ДЮСШ я обіймаю з 2019 року. Тренеркою працюю з 2013 року. За цей час були перерви на декретні відпустки.

Мої дітки, які прийшли до мене ще в першому класі, зараз вже плавають по другому розряду. Тренуємось, прагнемо до першого, якраз виходимо на змагальний рівень.

В спорт я прийшла в першому класі, мама мене привела в цю школу. Тут я навчалась з першого по 11 клас, потім вивчилась і повернулась на роботу. Зараз працюю в тандемі з моїм тренером.

Що Вас надихає?

Діти. Діти – це завжди позитивна енергетика. Мене надихає спілкування з ними, їх прагнення, мета, яку вони перед собою ставлять. Подобається налаштовувати, готувати, в тому числі і психологічно, до змагань.

Я насправді люблю свою роботу. Ходжу сюди з величезним задоволенням і без вихідних. Мої власні діти теж тут зі мною, після школи і до вечора. Молодший син вже почав займатись плаванням, на шахи ходить.

Які спортивні секції є в Обухівській ДЮСШ?

В Обухівській ДЮСШ працює 7 відділень:

  • вільна боротьба,
  • веслування на байдарках і каное,
  • зендокай карате,
  • плавання,
  • таеквон-до І.Т.Ф.,
  • футбол
  • та шахи.

Розкажіть детальніше про веслування?

Заняття проходять на приватній базі Семикіних, тренерів нашої ДЮСШ, ми підписали договір про співпрацю. База знаходиться між Обуховом і Українкою. Від Будинку Культури мікроавтобус забирає дітей на тренування і привозить назад. В зимовий період вони на воду не виходять, займаються іншими видами спорту. Ходять до нас в басейн плавати або в залі займаються. Як замерзає лід, на озері катаються на ковзанах. Весною починаються пробіжки і потім виходять на воду. Цього року в теплі дні вже виходили, до речі.

Насправді, у нас всі спортсмени ходять на плавання, не лише плавці. Всі секції відвідують басейн. Тобто, є дні/години в які приходять футболісти, каратисти, веслувальники тощо.

Як відбувається набір учнів в ДЮСШ і з якого віку?

Зазвичай, на початку вересня. Але, все залежить від педагогічного навантаження. Тобто, якщо я працюю на 12 годин, у мене має бути або одна група, в якій 12 годин дітки займаються, або дві групи по 6 годин. І якщо у мене такі групи сформовані з попереднього року, я вже не можу брати більше учнів.

Протягом року теж долучаються дітки, але вони приходять в оздоровчі групи, не в спортивні. В спортивну групу можна потрапити лише з часом, після проходження тестування.

На різні гуртки дітки ходять з різного віку. Плавання, наприклад, з семи років. На футбол можна і з шести. На веслування йдуть старші, з восьми років.

Які перспективи на майбутнє ви бачите в школі. Що б Вам хотілося здійснити?

Хотілось би розширити мережу дитячо-юнацького спорту в Обухівській громаді. Відкрити філії в селах нашої громади, збільшити кількість видів спорту, залучати видатних спортсменів до тренерської діяльності.

Як щодо змагань, де виступали спортсмени останнім часом?

Нещодавно наші борці їздили на Чемпіонат України з вільної боротьби, де один з наших найкращих спортсменів виборов «срібло».

Відділення «таеквон-до І.Т.Ф.» брало участь в Відкритому чемпіонаті міста Українка, де спортсмени представляли нашу школу, виборовши 46 призових місць.

Відділення «зендокай карате-до» провели Відкритий кубок міста Обухів.

Також цими вихідними пройшла відкрита першість з плавання міста Обухова, плавці Обухівської ДЮСШ посіли 33 призових місця.

Кого із спортсменів ви могли б виділити?

Важко виділити когось одного, адже у кожному відділені є прекрасні спортсмени, які досягають високого спортивного рівня. На рахунку школи є як Світові призери, так і призери Європи. Переможці чемпіонатів України з високими спортивними розрядами. Це ЗМСУ, МСУ, КМСУ.

Основні проблеми, які стримують розвиток ДЮСШ. Які бачите шляхи їх вирішення?

Головною проблемою нашої ДЮСШ є недостатня кількість спортивних споруд для тренувань. Наприклад, наші футболісти навіть взимку тренуються на вулиці, бо всі спортивні зали міста зайняті.

Хотілося, щоб було достатнє фінансування спортсменів. Але ж ми розуміємо, що в даний час це не головне. Головне – це Перемога і те, що спортсмени мають змогу продовжувати тренування в таких умовах, показуючи гарні результати.

А на майбутнє: більшість проблем вирішило б будівництво великого спортивного комплексу, який надасть змогу спортсменам повноцінно тренуватись.

Та все ж у нас гарні стосунки з керівництвом міста, завжди підтримують.

Особливо КП «Спорт для всіх» та відділ молоді і спорту. Якщо потрібна допомога з проведенням якогось заходу, звертаюсь безпосередньо до них. Листи написали, обговорили, домовились і спільно проводимо заходи.

Що змінилось в роботі школи з початком повномасштабного вторгнення?

Багато дітей виїхали за кордон. Хтось повернувся, хтось і надалі виступає закордоном. Приємно, коли приїжджають з медалями. Щасливі, що їх хвалять, відзначають працелюбство і високий рівень підготовки. Часто, значно вищий ніж в країнах, де наші спортсмени виступають. І це дуже надихає, дає зрозуміти, що я рухаюсь в правильному напрямку.

Безоплатно приймаємо внутрішньо-переміщених дітей. Досить багато діток ходить на різні секції. І рівень підготовки у всіх різний. Є діти, що вже займались і у нас продовжили, а є й такі, що тільки починають.

Ми досить швидко прийшли до тями і вже з 20 червня минулого року почали працювати. Пристосувались до повітряних тривог - то плаваємо, то вибігаємо. Діти вже знають: два свистка – тривога, на вихід. І всі швидко-швидко одягаються. Зазвичай, ну дуже повільно виходять з басейну після тренувань, поки в душі постоять, поки вдягнуться. А як тривога – швиденько, буквально за 2 секунди всі одягнені.

Зрозуміло, що важко щось загадувати, та все ж – кілька слів про плани на 2023 рік.

В найближчих планах спільно з КП «Спорт для всіх» в 20-х числах квітня провести міські змагання з плавання.

А взагалі, я вважаю, що спорт – це дуже важливо. Тому в планах максимальне залучення дітей та учнівської молоді до тренувальних занять.

Ваші побажання на адресу Обухова і України.

Головне зараз для нас всіх – це Перемога! А нашому місту бажаю динамічного розвитку та процвітання.