Макдональдс, ділери і амбасадори Обухова
16:14 08.09.2021
Чайковський Мирослав
Чайковський Мирослав

Міста в Україні (і не лише) діляться на дві умовні категорії. Ті, що мають так званий “історичний центр” і позбавлені його. Перші, це Київ, Львів, Одеса, рідше невеликі, часто галицькі, зі старою бруківкою, середньовічними вуличками і парою-тройкою церков.

Обухів і питання “історичного центру”

Обухів — класичний приклад села, котре за збігом обставин (будівництво дороги H1) свого часу набуло статуса міста. Втім, містом стала лише його північна частина, в той час як інший відтинок долини Кобрини лишився практично незмінним.

Зокрема, мало змінився так званий “історичний центр” Обухова: занехаяна периферія радянської забудови середини минулого століття на фоні абсолютно нефункціональної (дарма, що модернізованої) площі Матері.

Відтак, будівництво Трипільського промвузла і житла під нього давно змістили саме поняття “центру” в район колишнього урочища Піщане, куток Хутори. Саме туди, опційно і функційно змістився центр Обухова.

Пересмажений бігмак корупційного інтересу

Саме там, згідно з останніми чутками, можуть побудувати щось на кшталт Макдональса. Здавалося б, чому ні? В місті, котре є містом лише наполовину; котре позбавлене шарму старовини і водночас нової, якісної забудови? Натомість лякає потенційних інвесторів хатами-городами, чигирями на берегах Кобрини, купою недобудов і цілими занехаяними, майже геттоїзованими районами на кшталт Центра, Автостанції і тому подібних?

В місті, де будь-що, трошки вище за обійстя з парканом у економічно напівдохлій медузі приватного сектору здатне додати населення, інвестицій і перспектив?

Причин для того, щоб забракувати обране під Мак місце багато. Тут тобі і сосни, і логістика і так далі. Але головна, і на це звертає увагу купа коментаторів це те, що в Обухова є КУПА інших місць, де МОЖНА і ТРЕБА будувати житлові і офісні будинки, макдональдси і ТРЦ, спортивні зали і тому подібну, властиво міську інфраструктуру.

Чому з точки зору міської ради Мак треба всунути туди, де вже є і забудова, і проблеми з парковкою? Для чого підселяти у рукавичку, яка вже набита, ще одного ведмедика, зверху?

Очевидно, що ситуація, котра розгортається, дуже подібна до попередніх на кшталт площі Матері, трипільських горшків, будівництва автозаправки і тд.

Фабула у них спільна: є замовлення з боку бізнеса на “порєшать”, а значить рішати треба, долаючи опір громадськості і залишки власної совісті. Тієї, що має становити, як стверджує О. Доній “етичну систему чиновника” і котра має боротися з його власним коронавірусом - хворобою “корупційної ренти”.

Тієї, що перетворює чиновника Обухова на його ДІЛЕРА. Того, хто просто розпродує місто тому, хто більше заплатить.

  • Хоче дядя вирубати ліс? Ок. Питання долі.
  • Хоче дядя замоститити місто ракушками? Давай процент.
  • Треба дяді втиснути між двома толстяками (Будинок культури і Велмарт) третього — Макдональдса? Дякуйте, що не “свічку”.

Мерії з її насельникам не завадять відкати за дозволи на будівництво і підряди на окремі види робіт.

Власне кажучи, подібний підхід і відрізняє ділера Обухова від його АМБАСАДОРА.

Обухів — місто без ідеї і ідейників

Ділер користується посадою і лобіює дерибан міських ресурсів, за умови, звичайно, фіксації власних інтересів.

Амбасадор зацікавлений у місті майже релігійно, його місія — представляти Обухів, шукати нові образи, обрії, горизонти і інвестиції.

Станом на сьогодні майже всі без винятку розуміють, ХТО в Обухові ділер.

І майже ніхто не скаже, ХТО амбасадор.

  • Кого можна без питань ототожнити з містом?
  • Чия репутація тягне на морального авторитета Обухова?
  • Хто здатен працювати з як символічним, так і фізичним тлом міста без очікуваної фінансової вигоди?
  • Хто має обухівську місію?
  • Бачить, пропонує, втілює його ідею?

Місцеві вибори показали, що ніхто.

В місті є люди, які цікавляться його минулим і можуть намалювати його різні історичні обличчя.

Втім, у місті немає тих, хто здатен провести аудит теперішнього і на його грунті виростити дерево майбутнього образу долини Кобрини.

В ОБУХОВІ Є ДИЛЕРИ.

А ПОТРІБНІ АМБАСАДОРИ.

фото by Марина Кочкіна.

Топ за тиждень

Останні новини