Пошук

Мар'їна гірка - урочище, котре не здається вікам і попам

Мар'їна гірка -  урочище, котре не здається вікам і попам

Мар'їна гірка - гострий, мов лезо стилета пагорб між можливим літописним урочищем Тернки і поймою Стугни.

За однією з версій його назва походить від язичницької Мари. За іншою - від християнської Марії.

На ній (чи в околицях) було зарубинецьке городище (і можливо, святилище). З неї проглядається другий кінець входу до Обухівської долини - Козарів шпиль. Також видно Ходосівське городище, Лису гору на Видубичах і Дівич-гору у Трипіллі.

Всі вони, так чи інакше, пов'язані зарубинецькими хуторами-городищами ІІІ ст. н.е, котрі знаходилися на відстані "видимості диму".

Хрест на горі, за словами монахів з древнього Спасо-Преображенського монастиря напроти гори - артефакт фільму про віру, котрий знімали відносно нещодавно.

Згідно з альтернативною точкою зору це вже третя чи четверта спроба "приборкати" гору з боку насельників обителі. Щоразу, як і на Лисій горі, невдала.

Переглянути цей допис в Instagram

В цьому місці, якщо правильно розфокусувати свідомість (а за нею і зір), може здатися, що ти накурений Дереш (чи дервіш) посеред Синаю. Але п'яний окрик десь згори швидко порушує гармонію застигшого у стрибку внутрішнього діалогу і повертає до тями. Він нагадує, що до квартири тобі двісті метрів; її балкон видно, якщо підняти очі; а віру у сакральність цього місця поділяють всі, хто може пити чомусь тільки на природі. Про це свідчать артефакти їх магії "зеленого змія", котрі строгими зікуратами застилають край внутрішнього неба, що вже давно не палає. #geniusloci, #sacredgeography, #magicgeography, #urbanshamanism, #sacredplace, #sacredsite, #sacredlake, #magiclake, #innerobukhiv, #innerukraine,

Допис, поширений Kyiv Gnosis (@genialoci)

Рано чи пізно хрест згорає, і спроби застовбити територію за собою зазнають поразки.

На горі задушливо пахне бджолами і степом. Її форма - безумовний теменос, ієрофанія котрого чітко не ідентифікується. Потрібні ретельніші дослідження для того, щоб зрозуміти, хто ж саме зараз живе на Горі.

ПС Більше про Ігри Сили і їх Гравців на https://www.instagram.com/genialoci/.

Читайте також: