На Фастівщині зафіксували спалах норовірусної інфекції

На Фастівщині зафіксували спалах норовірусної інфекції
17:00 16.05.2023
На Фастівщині зафіксували спалах норовірусної інфекції
Євгенія Рубан
Євгенія Рубан
Читать на русском

Спалах норовірусної інфекції зафіксували в одному з населених пунктів Фастівської громади.

Про це повідомляють “Хроніки Обухова” з посиланням на Фастівську міську раду.

Зазначається, що в травні захворіли 10 осіб, з них 6 – діти (4 особи з легким перебігом хвороби, у 1 особи хвороба безсимптомна).

В результаті епідеміологічного розслідування було встановлено, що спалах захворюваності відбувся під час святкування, участь в якому взяли 17 осіб, в тому числі 8 дітей. 5 дітей пройшли стаціонарне лікування гастроентероколіту норовірусної етіології середньої важкості, наразі проліковані та виписані з лікарні, - сказано в повідомлені.

Станом на 15 травня під наглядом лікарів знаходиться 4 дорослих та 1 дитина з безсимптомним перебігом та вірусоносійством. Триває комплекс протиепідемічних заходів.

Норовірусна інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке спричинює вірус Норуолк, та яке характеризується розвитком гастроентериту та дегідратації. Вірус стійкий до висихання , заморожування, нагрівання до 60°С. Проте ці віруси швидко гинуть під час кип’ятіння та під час обробки хлорвмісними дезінфікуючими засобами, - нагадують у міськраді.

Найчастіше вірус передається контактно-побутовим (через немиті руки, предмети побуту, посуд тощо), харчовим (при вживанні немитих овочів або фруктів, морепродуктів) способами.Не виключається і аерозольний шлях передачі.

Погода