Пошук

На Обухівщині врятували лебедя з рибацькими гачками у дзьобі і шиї: подробиці операції

На Обухівщині врятували лебедя з рибацькими гачками у дзьобі і шиї: подробиці операції

В ніч з 10 на 11 грудня Командою порятунку тварин була проведена безпрецедентна рятувальна операція з порятунку лебедя в кооперативі "Стугна" Обухівського району.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на сторінку волонтерів.

За їх інформацією "у лебедя в дзьобі і шиї стирчали рибацькі гачки. Голова була притягнута волосінню до шиї, що не давало йому можливості їсти і пити. Однак це не завадило йому літати. При спробі вилову вдень 9 грудня лебідь полетів на інше озеро, тому ловити його вирішили вночі".

- Рятувальна операція була дуже ризикованою, тому що план міг не спрацювати, - дезорієнтований лебідь міг піднятися високо і не знайти водойму, а впасти на землю, - розповіли рятувальники.

Але, на думку фахівця з лебедів Сергія Григор'єва чекати, поки лебідь ослабне і не зможе злетіти було також небезпечно, оскільки отримані травми в сукупності з голодуванням могли привести до його швидкої загибелі. У роботі брали участь троє рятувальників Команди і один рятувальник з місцевого рятувального загону.

При першій спробі вилову лебідь перевернув човен і скинув людину у воду. З другого разу, засліпивши лебедя ліхтарями з трьох сторін, його змусили зробити посадку на воду в безпосередній близькості від човна, після чого накрили сачком, а човен з рятувальником і лебедем відбуксирували на берег.

Гачки з шиї лебедя витягнуті. Верхній гачок пробив наскрізь нижню частину дзьоба, а нижній застряг в шиї. Рана дуже небезпечна, багато мертвих тканин.

Читайте також:

Коментарі