Крім того, комісія, котра займається перейменуванням виробила низку досить цікавих правил.
Серед них, приміром, не змінювати назви на честь червоноармійців, які брали участь в обороні Києва 1941-го або звільненні Києва 1943-го.
До чого це я?
1. Князі Острозькі певний час володіли Обуховом і як ніхто до (і після) них доклалися до його розвитку. Зокрема, з ними пов'язують закладення Нового Обухова і місцевого замку - по суті укріплення, заселення і модернізацію тамтешніх до них хуторів.
Десь біля Януша в статусі урядника терся такий собі пан Обухівський. Згодом він переїхав на Волинь і загалом його зв'язок і з задокументованим Обухом не прослідковується. Хоча і можливий.
2. Де ля Фліз не просто дав досить вичерпні описання Обухова і всіх сіл Обухівщини, але і їх та їх мешканців зображення. В Обухові це, зокрема, Михайлівська церква, зображення мешканців містечка.
3. А ще є радянський льотчик Буканов, котрого збили під час ВВВ над Германівкою, а знайшли і поховали в Обухові. Його іменем до цих пір названа вулиця, котру, ймовірно перейменують.
Перейменовувати це складно. Особливо, якшо чіплятися до ідеологічної чи етнічної складової сабжа.
Приміром, чи мали близькі до комуністичних (або і їх) погляди Малишко, Косинка, от. Зелений, С. Бердяєв (останній ще й етнічний росіянин).Так.
Називати їх іменами це декомунізація чи навпаки? Чи були протягом поколінь імперськими чиновниками Гудим-Левковичі? Перейменовувати на їх честь Перше Травня це декомунізація чи русифікація?
З іншого боку, чому ними можна, а голіциними, горчаковими, турчаніновими і тому подібними також дотичними до Обухова персонажами - ні?
***
Очевидно, що головною підставою для увічнення в топонімі має бути не кров чи політичні погляди, а зв'язок з територією, внесок в неї.
Тому, що якщо слідувати виключно букві закону то особливо правих персонажів (крім Дашкевича-Горбацького і той білогвардієць) в Обухові то і не було.
А відтак і сильно прив'язатися немає до кого.
Жаль, Маяковський з його "Москаль, на Украину зубы не скаль" ніколи не бував в Обухові. А єдиний з відомих футуристів цього краю, Михайленко, здається, з Германівки (теж здається) жив у Харкові і був розстріляний більшовиками.