ОЛЕГ БОРОВИЙ, спадковий ветеринар: стерилізація – найгуманніший спосіб контролю популяції безхатніх тварин

ОЛЕГ БОРОВИЙ, спадковий ветеринар: стерилізація – найгуманніший спосіб контролю популяції безхатніх тварин
08:18 01.05.2023
Важливе
ОЛЕГ БОРОВИЙ, спадковий ветеринар: стерилізація – найгуманніший спосіб контролю популяції безхатніх тварин
Ірина Юхимчук
Ірина Юхимчук

Його пацієнти не можуть самі розказати що і як болить. До того ж, під час відвідин лікаря вони часто досить непосидючі, а іноді можуть і вкусити. Тому ця професія, крім фахових навичок, вимагає ще й великого терпіння і любові до тварин.

У Міжнародний день ветеринарного лікаря Хроніки Обухова завітали до амбулаторії Vita Vet на Криничній і поспілкувалися з лікарем Олегом Боровим.

Олег Миколайович розповів, що ветеринаром став не випадково, адже народився в сім'ї ветеринарів і продовжив династію. Почав з медицини, а в 1999 році вступив до вищого навчального закладу в Білій Церкві і з тих пір пов'язаний з ветеринарією.

Зі слів лікаря, зараз, навесні, найбільше звернень від власників собак, які не встигли обробити своїх улюбленців від таких шкідників, як кліщі іксодові. Наслідком цього може бути піроплазмоз – хвороба, яка прогресує. Щодо котиків, то це переважно вірусні захворювання через невчасно зроблену вакцинацію.

Також навесні дуже часто звертаються із травмами. Особливо, якщо тварини на вільному вигулі. І коти, і собаки між собою контактують, тому бувають наслідки. А ще саме зараз сезон розмноження, тому їх треба контролювати.

Ми завжди пропонуємо стерилізувати, щоб тварина стала спокійнішою, трималася свого подвір'я чи дому, - зауважив лікар.

Щодня в клініці проводять 1-2 операції зі стерилізації тварин, адже це найгуманніший метод контролю популяції. І якщо дехто вважає це жорстокістю, то Олег Миколайович заперечує:

Жорстоко буде дозволять безконтрольно розмножуватись тваринкам, які потім з’являються на смітниках і помирають від голоду і холоду. Вчасна стерилізація вбереже тварину від злоякісних хвороб в майбутньому, особливо це стосується кішок.

Не лише стерилізація, до ветеринара можна звернутись з будь-яким питанням щодо свого улюбленця і отримати безкоштовну консультацію. Також лікаря можна запросити оглянути й інших свійських тварин.

Щочетверга в амбулаторії Vita Vet 3 10:00 до 16:00 можна безкоштовно вакцинувати свого улюбленця проти сказу.

Наприкінці нашої розмови, Олег Миколайович побажав Україні і Обухову миру, добра, єдності, а головне – найшвидшої Перемоги.

Нехай всіх Господь оберігає.