Пульт керування Трипільської ДРЕС в 1976 році
11:31 18.08.2019
Пульт керування Трипільської ДРЕС в 1976 році

Будівництвом Трипільської ТЕС опікувався, в тому числі і комсомол України.

Про це йдеться у поясненні до світлини "Пульт керування Трипільської ДРЕС" у виданні "Київщина" (Політвидав, 1976), передають Хроніки Обухова із посиланням на Мистецтво.

- Поблизу селища вже звелася споруда електростанції, над будівництвом якої взяв шефство комсомол України, — Трипільської ударної комосольської ДРЕС, - йдеться у анотації.

...За 12 км від Обухова, на правому березі Дніпра в долині річки Красної лежить село Трипілля. Назва пов'язана з характером місцевості: тут сходяться три родючі долини, три поля, розмежовані річками Стугною, Красною та Бобрицею. В цій місцевості люди селилися ще в сиву давнину. У 90-х роках XIX ст. український археолог В. В. Хвойко відкрив у Трипіллі залишки поселень землеробських племен кам'яного віку. Це була перша знахідка такого характеру. Пізніше подібні поселення виявили в інших місцях країни, їх стали іменувати пам'ятниками трипільської культури. Трипільські племена обробляли землю за допомогою кам'яних і рогових мотик, врожай збирали серпами з кремінними лезами або ножовидними пластинами. Високої досконалості досягло у трипільців виробництво ліпного глиняного посуду, який розмальовувався барвистими візерунками або оздоблювався заглибленим орнаментом у вигляді кілець, спіралей та зображень тварин.

На території села збереглися залишки древньоруського городища — рештки міста Треполя, згаданого вперше в літопису часів Ярослава Мудрого, 1032 р.

В 1845 р., подорожуючи по Україні, Трипілля відвідав Т. Г. Шевченко. Потім він не раз згадував про нього у своїх повістях.