Пошук

Самооборона чи "привид" отаманщини

Самооборона чи "привид" отаманщини

Президент оголосив призов резервістів. Тероборона потихеньку накачує регіональні м'язи. Правий Сектор намагається знайти своє місце в підготовці населення. Здавалося би, хочеш-можеш - йди в армію, в тероборону, в партизани.

І тільки в Кагарлику вирішили, що занадто зайняті для участі в обороні держави і з державою, і тому варто зосередитися на захисті власного поселення на однойменній водоймі.

Для цього в Кагарлику створили самооборону (https://obukhiv.info/news/u-kagarliku-pochali-formuvati-mistcevu-samooboronu/), котра, якщо вдуматися:

  • не має зброї і права на неї;
  • не має навиків і можливостей для опору;
  • нездатна протистояти нікому, тим більше регулярній армії.

Да, в Кагарлицькій тергромаді в 2019 році 7%, здається, проголосували на колаборантів в ОПЗЖ. Ймовірно, за детального аналізу електорального поля цієї частини Поросся цифру можна пояснити.

На відміну від того, які функції може виконувати позадержавна протоструктура без зброї напередодні можливої атаки Здичавілих?

Очевидно, що де-факто - жодних. Принаймні, корисних для держави, в цілому. Єдине, що спадає у такому випадку на думку це історична аналогія з "отаманщиною" сто років тому.

Те саме хуторянство, нерозуміння задач державотворення, багато пафосу, а в ситуації з кагарлицьким отаманом Дьяковим ще й кривавих погромів.

Громити сучасна самооборона, швидше за все нікого не буде. Втім, і користь з такого формату самоорганізації не очевидна.

На відміну від ТРО, котрі на вершині свого розвитку здатні сформувати додатковий екзоскелет української державності.

Читайте також: