Пошук

Що подивитись: найкращі музеї Обухівщини

Що подивитись: найкращі музеї Обухівщини

Вчора, 18 травня, відзначався Міжнародний день музеїв.

Музеї Обухівського краю, які варто подивитись, радять Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку Дніпровський Проспект.

Відвідавши музей «Літературно-мистецькі Плюти», відділ Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, ви потрапите в атмосферу 50-х років минулого століття. Саме тут, за підказкою свого великого друга Андрія Малишка, у 1954 році побудував собі дачу автор неповторної п’єси «В степах України», письменник і драматург О. Корнійчук. Тут на 15 сотках землі за допомогою друга-архітектора Заболотного було зведено двоповерховий будинок з великою сонячною верандою та кількома кімнатами, де зараз знаходиться меморіальний музей драматурга, йдеться у повідомленні.

В будинку все збереглося так, як було за життя Олександра Корнійчука: його кабінет, обстановка вітальні та інших кімнат.

Природа села Плюти надихала багатьох творчих особистостей. У різні часи гостями села були Андрій Малишко, Павло Загребельний, Микола Дубов, Максим Рильський, Олександр Дяченко, Костянтин Паустовський, жив Михайло Чабанівський. До території музею приєднали будинки селян, де відпочивали друзі та знайомі Корнійчука. Тут є велика галявина зі сценою, де проходить кожного року на день народження письменника літературно-мистецьке свято «Весна в Плютах».

Адреса: Київська область, Обухівський район, м. Українка, село, Плюти вулиця Андрія Малишка, 42

Парк Київська Русь

  • «Парк Київська Русь» (Князівство Київська Русь)— це відтворення та будівництво Древнього Києва V-ХIII століть, столиці великої середньовічної держави — Київська Русь — в розмірах його історичного центру, відомого як Дитинець Києва або Град Володимира. Відтворюється його архітектурний образ в повному обсязі, в масштабі 1:1, з урахуванням знань сучасної науки. А також відтворюється атмосфера Київської Русі. Проект здійснюється в історично значущому місці, згаданому в літописах, яке максимально відповідає ландшафту і повторює рослинність Києва тисячолітньої давності, в с. Копачів Обухівського району Київської області.

Обухівський районний краєзнавчий музей імені Юрія Домотенка — районний краєзнавчий музей у місті Обухів Київської області.

  • Музей було створено завдяки аматорам місцевої старовини, етнографії і слави (відомих земляків). Першим директором закладу став В.В. Кулінич. Після нього вже тривалий час музеєм керує Заслужений працівник культури України Юрій Домотенко, який багато зусиль доклав до створення, розвитку і популяризації музею.

Адреса: вулиця Київська, 14, Обухів, Київська обл., 08701

Музей-садиба Андрія Малишка

  • Експозиція музею присвячена життю і творчості українського поета Андрія Самійловича Малишка, а також етнографії Південної Київщини.

Адреса: м. Обухів, вул. Андрія Малишка, 48

Музей Вікентія Хвойки

  • Музей археолога В. Хвойки в селі Халеп'я поряд з Трипіллям присвячений першовідкривачу трипільської археологічної культури, яку деякі дослідники вважають цивілізацією.

Адреса: Халеп'я, вул. Беркутова, 11а/35

Київський обласний археологічний музей

  • Ознайомитися із археологічною спадщиною Київщини можна у Національному музеї історії України, Музеї археології Інституту археології НАН України, Київському обласному археологічному музеї. Предмети експозиції складаються з основних експонатів в археологічних матеріалів із розкопок. Київський обласний археологічний музей знаходиться в с. Трипілля, там, де близько тисячі років тому було засновано місто Треполь.

Адреса: вулиця Героїв Трипілля, 12, Трипілля, Київська обл.

Читайте також: