Пошук

Татари - корінні жителі Обухова?

Татари - корінні жителі Обухова?

Пам'ятаєте історію дочки Малишка, котру етнічна башкирка прийняла за свою і дуже здивувалася, коли дівчинка не відповіла їй рідною мовою?

Для тих, хто до цих пір вірить в те, що так звані "корінні" обухівці це "расово чисті" українці, а ті, в свою чергу ведуть родовід від міфічних арійців, або міфологізованих трипільців, є погані новини.

  1. По-перше, це кілька тисяч татар, котрі поселив князь Острозський в Обухові в 16 ст. Їх масова присутність засвідчена як документально, так і археологічно (свого часу археолог Максим Квитницкий відкопав в Обухові одного такого, "корінного". Щоправда, вже хрещеного).

  2. По-друге - 13% єврейського населення Обухова на початку 20 століття.

  3. Крім того, були середньовічні міграції з Волині і ранньомодерні - Полтавщини, періодичні татарські згони і геноцид з боку своїх же ("герой" частини малограмотних ура-патріотів гетьман Виговський свого часу помножив на ноль весь Обухів. І не лише).

  4. Безумовно, всі ці процеси так чи інакше позначилися на антропологічному типі цього самого "корінного" обухівця. І якшо "корінний" уманець, приміром, має чітко виражені семітські риси обличчя, то обухівець - часто-густо властиво східні. Ні, це не значить, що татари - корінні жителі Обухова, це жарт. Але те, що "корінні" обухівці - нащадки татар Острозського - майже достеменно. Не вірите? Подивіться у дзеркало.

  5. Погано це чи ні? Однозначно - прекрасно. Погано не знати своєї історії; додумувати її чи перекручувати; ідеологізувати минуле, не визнавати помилок, наполягати на власній інклюзивності і тд. Іншими словами, вести себе як типовий представник "русского мира", тільки в українському варіанті ідеологізованої шизофренії.

Станом на сьогодні в Обухові є чимале мусульманське кладовище і подейкують, скоро буде мечеть. Цікаво, скільки з нащадків Айдарів, Булатів і Камілів протестуватимуть проти, позаяк їй "не місце на святій українській землі"?

Отож бо.

Читайте також: