Пошук

Піонери, обеліск і Трипілля: як це було

Піонери, обеліск і Трипілля: як це було

Нещодавно в мережі з'явилася раритетна світлина піонерської лінійки біля обеліску "Героїчним борцям за владу Рад — учасникам Трипільського походу 1919 року від трудящих Київщини".

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на стотрінку легендарного київського фотографа Ірини Пап.

- Вересень 1963, Трипілля, Київська обл. Урочиста піонерська лінійка біля обеліску "Героїчним борцям за владу Рад — учасникам Трипільського походу 1919 року від трудящих Київщини" (архітектор І.Я.Бялер, 1956), - підписав автор.

Раніше, як передавали Хроніки обеліск був "декомунізований" і на його верхівці замість "п'ятикутної зірки" з'явився тризуб.

Читайте також:
В мережі з'явилася архівна світлина знищеної церкви під Обуховом

Згідно з Вікіпедією для увічнення пам'яті загиблих учасників Трипільського походу у Трипіллів в 1938 році був встановлений 24-метровий обеліск

У період окупації України німецькі війська знищили монумент.

У 1956 році на тому ж місці встановлений новий 26-метровий обеліск з червоного граніту з п'ятикутною зіркою у вінку (архітектор Бялер).

У Києві на честь комсомольців — учасників Трипільського походу в 1939—1992 роках була названа вулиця (тепер Спаська); на фасаді будинку № 12 по цій вулиці (колишня будівля Подільського райкому комсомолу Києва), звідки виступали комсомольці, в 1947 році була встановлена мармурова меморіальна дошка, в 1977 році замінена на гранітну (не збереглася).

Читайте також: