Воскресенсько-Микільський храм УАПЦ в Обухові  (1921-1925)
21:04 18.02.2023
Чайковський Мирослав
Чайковський Мирослав
Інтуїція, провидіння і боги Обухова потихеньку підкидають галузки в кастрік мого ентузіазму. Стається це як і годиться в житті шукача нагло, випадково і раптово.

Зі свіжого: сьогодні зранку Сергій Ситник поділився в моїх Новини Обухова і краю фоточкою групи Історія УАПЦ, після чого я ознайомився з її описом і пофіксив ще одну, подібну by Andriy Kovalov. За що я, власне, обом і вдячний.

З нового:

  • Я не знав (чи не звертав увагу), що церква, котру у вузьких обухівських колах називають "церквою Бердяєва" правильно називалася (принаймні, наприкінці свого житія) - ВОСКРЕСЕНСЬКО-МИКІЛЬСЬКОЮ.
  • Тим більше не знав про її зв'язок з УАПЦ (автокефальною церквою).
  • Ні, я не проводив би аналогії з церквами, про котрі згадує Павло Алепський у 17 ст (як і не проводив би їх між згаданим у нього городищем і горою "Городок"), але, і та і інша - інші, не сьогоднішні історії.

ПС. До фот додаю витяжки з їх описів у групі "Історія УАПЦ" +, кому цікаво, з раніше публікованих мною згадок Новинської про цю саму церкву за 1925) - http://surl.li/eycnr.

В сухому підсумку до її опису маємо ще 2 фоти прихожан і духовенства. Морок забуття повільно, але розвіюється. Здається, рано чи пізно з нього вирине світлина самої церкви.