Пошук

На Київщині реформують 8 інтернатів: серед них "Трипільський" на Обухівщині

На Київщині реформують 8 інтернатів: серед них "Трипільський" на Обухівщині

В Київській області розроблено плани трансформації восьми інтернатних закладів.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на прес-службу проекту "Громада для дитини".

- Реформа системи інтернатних закладів передбачає поступову інтеграцію дітей у сім’ї та сімейні форми виховання разом з розвитком соціальних, освітніх та медичних послуг для дітей на рівні громади за місцем їх проживання, - йдеться у повідомленні.

У Київській області розроблено плани трансформації перших восьми інтернатних закладів: Спеціалізований обласний будинок дитини у м. Боярка; Володарська, Білоцерківська та Трипільська загальноосвітні школи-інтернати; Центри соціально-психологічної реабілітації дітей «Узин», «Отчий дім» та «Копилів», а також Білоцерківський дитячий будинок-інтернат.

В рамках реформи обласний будинок дитини у м. Боярка буде реорганізовано в Центр ранньої реабілітації та паліативного догляду для дітей; загальноосвітні школи-інтернати – в навчально-реабілітаційні центри для дітей зі спеціальними освітніми потребами; Білоцерківський дитячий будинок-інтернат – в Київський обласний сервісний комплекс для дітей та молоді з інвалідністю.

Плани трансформації включають заходи, направлені на:

  • повернення у громаду дітей, які цілодобово перебувають на стаціонарному догляді та можуть отримувати послуги у громаді;
  • розширення спектру освітніх послуг для дітей зі спеціальними освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку;
  • запровадження нових послуг для дітей з інвалідністю (денний догляд дітей, паліативний догляд вдома, комплексна реабілітація дітей, забезпечення тимчасового відпочинку батьків дітей з інвалідністю);
  • запровадження комплексної підтримки сімей з Київської області, які виховують дітей, супроводу, консультування, адресного інформування.

В результаті, 322 дитини має поступово бути виведено з інтернатів та реінтегровано у біологічні сім'ї або влаштовано до сімейних форм виховання, таких як усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї тощо.

Водночас на базі інтернатних закладів розвиваються сучасні центри надання послуг для задоволення потреб дітей з метою забезпечення їх прав та інтересів, запобігання їх потраплянню в інтернатні заклади. Нові послуги на базах колишніх інтернатів зможуть отримувати більш ніж 700 дітей та 1100 родин.

Регіональний план і плани трансформації інтернатних закладів розроблені та виконуються в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується Міністерством соціальної політики України та Київською обласною державною адміністрацією за підтримки Світового банку.

Читайте також:

Коментарі